به گزارشافکارخبر،محمد کاظم زاده مهمترین نقش یُد را شرکت در ساختمان هورمون‌های تیروئیدی عنوان کرد و افزود: هورمون‌های تیروئیدی برای رشد، کار کرد دستگاه عصبی، انجام سوخت و ساز بدن و تولید گرما و انرژی مورد نیاز است.

وی با تاکید بر لزوم تامین ید مورد نیاز بدن افزود: تامین این ریز مغذی همچون کلسیم، روی و آهن ضروری است و کمبود آن مشکلات مهم بهداشتی را به‌وجود خواهد آورد.

کاظم زاده کودکان، افراد در سن بلوغ، زنان باردار، شیرده، ساکنان مناطق کوهستانی را از افراد در معرض خطربرشمرد.

وی گواتر را از شایع‌ترین عارضه کمبود ید بیان کرد و گفت: گواتر به معنی بزرگ شدن غده تیروئید در جلوی گردن است و کم کاری آن باعثعقب ماندگی ذهنی و جسمی در کودکان می شود.

کاظم زاده سقط جنین، مرده زایی، لوچی چشم، کری و لالی را از دیگر عوارض کمبود یُد نام برد.

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه همدان، تامین ید از طریق آب و مواد غذایی را مناسب ترین راه پیشگیری از کمبود ید بیان کرد و افزود: استفاده از نمک یُد دار بهترین و در دسترس ترین ماده‌ای است که می‌تواند ید مورد نیاز بدن را تامین کند.

وی توجه به بسته بندی نمک و کلمه (ید دار )، در هنگام خرید، قرار ندادن نمک ید دار در معرض نور مستقیم خورشید و یا رطوبت، نگهداری آن در ظرفهای درب بسته و بدون منفذ شیشه ای، پلاستیکی یا چوبی و استفاده از نمکهای ید دار تصفیه شده را از نکات مهم در نگهداری و مصرف نمک ید دار بیان کرد.