به گزارشافکارخبر،آخرین وضعیت ترافیکی محورهای برون شهری نشان می‌دهد که در استان تهران محورهای قم - تهران عوارضی و وردآورد - همت با ترافیک سنگین و واوان - اسلامشهر، تهران - فشم، فشم - تهران، دماوند - گیلاوند، تهران - شهریار(دپو)، آزادراه تهران - کرج(عوارضی قدیم) و تهران - پاکدشت با ترافیک نیمه سنگین و پاکدشت - تهران راهبندان گزارش شده است.

همچنین در استان البرز محور آزادراه کرج - تهران پل کلاک با ترافیک نیمه سنگین و آزادراه تهران - کرج پل کلاک و آزادراه تهران - کرج کیلومتر ۲۵ با راهبندان مواجه است.

در استان قم محور جمکران - بلوار پیامبر اعظم با ترافیک سنگین و در استان گیلان محورهای فومن - ضیابر، سنگر - کوچصفهان، رشت - خمام و منجیل - رودبار با ترافیک نیمه سنگین روبرو است.

افزایش ۴.۷ درصدی تردد در ۲۴ ساعت گذشته


براساس تصاویر دریافتی از دوربین های نظارتی، سامانه‌های ترددشمار وگشت های شعب راهداری سراسر کشور، در حال حاضر به‌استثنای محورهای مسدود و ممنوع ذیلاَذکرشده، ‌ مابقی محورهای مواصلاتی کشور بازوتردد درآنها به‌روال عادی درجریان است.

در شبانه‌روز گذشته، کل تردد ثبت‌شده براساس آخرین اطلاعات دریافتی از ۱۵۸۹ ترددشمار فعال درمحورهای برون‌شهری، نسبت به روزقبل ۴.۷ درصد افزایش را نشان می‌دهد. همچنین سهم وسایل نقلیه سنگین ۱۷ درصد، اوج تردد بین ساعات ۱۸ الی ۱۹ وکمترین تردد بین ساعات ۴ الی ۵ صبح صورت پذیرفته که هموطنان با آگاهی از این موضوع می‌توانند ساعات مناسب‌تری را برای سفر انتخاب کنند.

محدودیت‌های ترافیکی تا روز ‌شنبه ۱۴ شهریور‌


تردد موتور‌سیکلت از ساعت ۱۲ امروز تا ساعت ۲۴ روز جمعه از محورهای کرج - چالوس، هراز، فیروزکوه و محور تهران – سمنان – مشهد و بالعکس ممنوع است؛ تردد موتورسیکلت‌های انتظامی و امدادی برای انجام مأموریت‌های ضروری در مسیر مجاز جریان ترافیک بلامانع خواهد بود.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ روز جمعه ۱۳ شهریور ۹۴ الی ساعت ۲ بامداد روز شنبه مورخ ۱۴ شهریور ۹۴ از کرج به سمت مرزن‌آباد ممنوع بوده و با اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷:۳۰ روز جمعه مورخ ۱۳ شهریور ۹۴ لی ساعت ۲ بامداد روز شنبه مورخ ۱۴ شهریور ۹۴ از ۱۵ کیلومتری جنوب مرزن آباد(دزدبن) به سمت کرج یک طرفه خواهد بود.

در محور کندوان‌ تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت‌ ممنوع ‌است.

در محور هراز تردد همه تریلرها، کامیون‌ها و کامیونت‌ها از ساعت ۶ الی ۲۴ امروز و پنجشنبه و جمعه پیش رو‌ ممنوع است.

در محور فیروزکوه‌ تردد همه تریلرها از ساعت ۱۲ الی ۲۴ روز چهارشنبه مورخ ۱۱ شهریور ۹۴ و از ساعت ۶ تا ۲۴ روز جمعه مورخ‌ ۱۳ شهریور ۹۴ از تهران به قائم شهر و بالعکس، ممنوع‌ است.

در محور اردبیل - آستارا و بالعکس تردد ‌همه کامیون‌ها و تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ روز جمعه مورخ ۱۳ شهریور ۹۴ از اردبیل به آستارا و بالعکس ممنوع ‌است.

ممنوعیت تردد به‌ تفکیک یا اولویت وسایل نقلیه‌


در محور کرمان راین حسین آباد جیرفت(ساردوئیه جیرفت)، واقع در استان کرمان به‌ دلیل مداخله با ترافیک شهری‌ و تردد در جاذبه‌های گردشگری و عبور ۲۳ کیلومتری از مسیر فرعی، تردد خودروهای سنگین و حاملان فرآورده‌های نفتی ممنوع و مسیر جایگزین محور ترانزیت کرمان دهبکری جیرفت معرفی می‌‌شود؛ تردد وسایل نقلیه سواری در محور فوق بلامانع است.

محدودیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای


آزادراه تهران کرج قزوین(باند جنوبی) مقطع واقع در استان البرز‌ تا ۲۴ شهریور‌ روزهای شنبه تا ‌سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۹ الی ۱۵ به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی و رو‌ز ۲۰ مرداد به دلیل اجرای عملیات درزگیری و روکش آسفالت، حدفاصل پل حصارک تا تیر ۲۰۰ ‌تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود. ‌

آزادراه تهران کرج قزوین(باند شمالی) مقطع واقع در استان البرز‌ تا ۲۴ شهریور‌ روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته از ساعت ۲۳:۳۰ تا ۴:۳۰ به غیر از روزهای چهارشنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی ‌و روز‌ ۲۰ مرداد به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت، حدفاصل تیر ۲۰۰ ‌تا پل حصارک‌ تردد همزمان با اجرای عملیات، با رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

آزادراه تهران قم تا روز ۳۱ شهریور ماه ۹۴ ‌روزهای شنبه تا چهار شنبه هر هفته‌ از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و بعد از ظهر روز سه شنبه به دلیل اجرای عملیات نصب نیوجرسی‌ حدفاصل‌ پل نعلبندان تا عوارضی تهران، تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

‌آزادراه تهران قم‌ از مورخ ۱۳ تیر تا ۲۰ شهریور‌ماه ۹۴ ‌روزهای شنبه تا ‌چهار شنبه هر هفته از ساعت ۹ الی ۱۶ به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و بعد‌ازظهر روز سه‌شنبه، ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات لکه گیری و روکش آسفالت‌ تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

در آزادراه تهران قم و بالعکس تا پایان سال ۹۴ تردد هرگونه وانت بار، حدفاصل پل شهید کاظمی(آزادگان) تا خروجی حسن‌آباد و بالعکس ممنوع است؛ تردد از محورهای قدیم تهران - قم و احمدآباد مستوفی انجام می‌شود.

ممنوعیت تردد به دلیل عملیات کارگاه جاده‌ای‌‌


‌‌در محور هراز تونل جدید گردنه امامزاده هاشم‌ واقع در استان‌های تهران و مازندران از پنجم مهر تا ۳۰ مهرماه ۹۴ به‌ دلیل اجرای عملیات کارگاهی و ایمن‌سازی تونل‌ مسدود و تردد به صورت رفت و برگشت از گردنه امامزاده هاشم و محورهای فیروزکوه و کندوان انجام می‌شود.

محور میانه - زنجان‌ واقع در استان آذربایجان شرقی‌‌ تا ۲۹ شهریور‌‌ ۹۴ ‌ساعت ۷ الی ۲۰:۲۰ ‌به‌دلیل اجرای عملیات سرامیک دیواره تونل‌ حدفاصل کیلومتر ۱۰ تا ۱۱ ‌مسدود و تردد همزمان با اجرای عملیات، با محدودیت و رعایت جوانب احتیاط از کنارگذر تونل انجام می‌شود.

بزرگراه تهران فیروزکوه‌ واقع در استان تهران‌ روزهای شنبه تا چهار‌شنبه هر هفته‌ از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت‌ حدفاصل آبسرد تا پل شلمبه‌‌ تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

محور هراز روزهای شنبه تا چهارشنبه هر هفته از ساعت ۸ الی ۱۸ به غیر از روزهای پنجشنبه، جمعه، بعد از ظهر روز سه‌شنبه و ایام تعطیلات رسمی به دلیل اجرای عملیات روکش آسفالت حدفاصل شهر آبعلی تا رستوران مرمر تردد با اعمال محدودیت ترافیکی در یک خط عبور(یک سوم مسیر) همزمان با اجرای عملیات، انجام می‌شود.

محور کرج - چالوس(کندوان) واقع در استان‌های‌ البرز و مازندران‌ تا ۲۰ شهریور‌ ۹۴ ‌روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته‌ از ساعت ۷ تا ۱۷ به غیر از روزهای چهار‌شنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی به ‌دلیل اجرای عملیات لکه‌گیری و روکش آسفالت‌ حدفاصل تونل کندوان تا میدان امیر‌کبیر ‌تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط انجام می‌شود.

‌همچنین در محور کندوان روزهای شنبه تا سه‌شنبه هر هفته شب‌ها از ساعت ۲۴ الی ۱۵ ‌به غیر از روزهای چهار شنبه، پنجشنبه، جمعه و ایام تعطیلات رسمی‌ به دلیل اجرای عملیات بهسازی سیستم‌های روشنایی و تهویه و ایمن سازی تونل کندوان، تردد همزمان با اجرای عملیات و رعایت جوانب احتیاط از کنار گذر تونل انجام می‌شود.

مسافران میتوانند برای دریافت اطلاعات تفصیلی راهها و خلاصه آخرین وضعیت جادهها، عدد ۱۴۱ را به شماره ۱۰۰۰۱۴۱ پیامک کنند.