پسر جوانی که به دلیل دست به قتل یک پیرمرد زده بود، با حکم دادگاه به مرکز نگهداری بیماران روانی معرفی شد.
حکم بستری در تیمارستان برای پسر قاتل
به گزارش خبرنگار حوزه حوادثگروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، چندی پیش ماموران پلیس منطقه تهران نو در جریان قتل پیرمردی قرار گرفتند و بلافاصله موضوع را در دستور کار خود قرار دادند و به تحقیق در این رابطه پرداختند.

با حضور ماموران در محل که در خیابان نیروی هوایی بود، مشخص شد که این پیرمرد از سوی پسر جوانی کشته شده است و این پسر با سنگ به صورت پیرمرد کوبیده بوده و او را کشته بود.

بنابراین پسر جوان به اتهام قتل بازداشت شد ولی در بازجویی ها حرفی نزد. تا اینکه برادر متهم به پلیس مراجعه کرد و گفت که برادرش از بیماری روانی سختی رنج می برد و چند سالی هم در بیمارستان روانی بستری بوده است.

با این اظهارات متهم به پزشک قانونی معرفی شد و مسئولان پزشکی قانونی نیز اعلام کردند که او از بیماری روانی خطرناکی رنج می برد که می تواند به دیگران صدمه بزند. بنابراین پرونده این پسر برای رسیدگی به شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد.

جلسه رسیدگی به این پرونده صبح روز گذشته در همین شعبه برگزار شد و خانواده اولیای دم به دلیل مجنون بودن متهم تقاضای دیه کردند.

پس از آن برادر متهم به قضات گفت: برادرم مشکل روانی داشت و حتی به من و خواهرم هم حمله می کرد. به خاطر همین او را در بیمارستان بستری کردیم. ولی بعد از مدتی پزشکان گفتند حالش رو به بهبودی است و او را مرخص کردند. اما بعد از گذشت مدتی برادرم دست به این قتل زد. حالا هم باید دیه را پدرم که قیم او است بپردازد ولی پدرم ناپدید شده و خبری از او نیست. هرچه جستجو کردیم پیدایش نکردیم.

پس از این صحبت ها هیات قضایی وارد شور شدند و به دلیل ناپدید بودن پدر متهم حكم پرداخت دیه از بیت المال را صادر كردند. همچنین متهم نیز به مرکز نگهداری بیماران روانی معرفی شد.