به گزارشافکارخبر،ابراهیم آقامحمدی درباره سقوط یک جرثقیل بالابر بر روی زائران خانه خدا، گفت: ‌این حادثه نشان داد افرادی که در سرزمین حجاز حاکمیت می کنند، به مراسم حج، به عنوان یک تجارت نگاه می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اینکه پسر بزرگ شاه عربستان، سایر پیمانکاران را از مکه بیرون کرده، اظهار داشت: ساخت و سازهای مرتبط با گسترش حرمین شریفین را خودش برعهده گرفته که نشان دهنده این موضوع است که گسترش حرم برای رضایت خدا و مردم نیست، بلکه به عنوان منبع درآمد است، همچنین امنیت زائران، هیچ اهمیتی برای آنها ندارد.

آقامحمدی با بیان اینکه حج و حرمین شریفین، مهمترین مسئله جهان اسلام، گفت: حاکمان فعلی عربستان و دودمان آل سعود، لیاقت اداره حرمین شریفین ندارند. بنابراین باید همه کشورهای اسلامی و سازمان کنفرانس اسلامی به صورت بین المللی تدبیری برای مدیریت اماکن مقدسه بیندیشند.

وی با اشاره به ساخت و ساز در ایام حج در مکه، اظهار داشت: حداقل در این ایام که تعداد زائران خیلی زیاد است، ساخت و ساز متوقف شود تا مراسم به پایان برسد.

این نماینده مجلس گفت: اگر واقعا دولت عربستان، خودش را خدمتگذار حجاج می دانست، حتما عذرخواهی می کرد. فلذا کشته شدن زوار در نظر آنها مسئله مهمی جلوه نکرده است. سعودی ها تاجر هستند و به دنبال سود خود می‌گردند.

آقامحمدی با بیان اینکه وزارت خارجه باید این قضیه را پیگیری کرده و از دولت عربستان، علت را جویا شود، اظهار داشت: وزرای خارجه کشورهای اسلامی نیز باید جویا شوند چرا چنین حادثه ای رخ داده است همچنین بحث عامدانه بودن یا نبودن آن نیز باید بررسی شود.