به گزارشافکارخبر،حمید محمدی در خصوص آخرین اقدامات انجام شده برای یافتن مفقودین حادثه مسجدالحرام گفت: هم اکنون ۳ زائر ایرانی مفقود هستند و پیگیری‌ها برای یافتن این سه زائر ادامه دارد.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت ادامه داد: هم اکنون ۸ هزار و ۱۵۰ زائر در مدینه منوره و ۴۸ هزار و ۵۰۰ زائر ایرانی در مکه مکرمه حضور دارند.

وی افزود: در روز ۲۶ شهریور ماه تمام زائران از مدینه به مکه منتقل می‌شوند و همچنین تمام پرواز‌های اعزام زائران از ایران به عربستان نیز به اتمام می‌رسد و در روز ۲۷ شهریور ماه تمام زائران ایرانی در مکه مکرمه حاضر خواهند بود.

محمدی در خصوص آخرین آمار فوت شده‌های حج تمتع گفت: به غیر از جانباختگان حادثه مسجد الحرام تا کنون ۳ زائر ایرانی از دنیا رفته‌اند که به خانواده آنها اطلاع داده شده است.

معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت در پایان گفت: تا کنون ۸ زائر ایرانی بر اثر حادثه سقوط جرثقیل در مسجد الحرام از دنیا رفته‌اند و سه زائر نیز مفقود هستند.

روز جمعه گذشته بر اثر طوفان شدید در شهر مکه جرثقیل بالابری به درون مسجدالحرام سقوط کرد که بر اثر این حادثه صدها تن از زائران بیتالله الحرام کشته و مجروح شدند.