به گزارش افکارخبر، بهروز ناظمی مدیر بیمه های اشخاص بیمه ایران درباره این حادثه و نحوه پرداخت غرامت به بازماندگان تصریح کرد: متاسفانه درحادثه سقوط جرثقیل درشهر مکه تاکنون ۱۱ زائر ایرانی فوت و بیش از ۳۰ نفر آنان مصدوم شده اند.

ناظمی با اشاره به اینکه مصدومان این حادثه دربیمارستان های هلال احمر ایرانیان درشهر مکه بستری هستند، تصریح کرد: تمامی هزینه های درمانی و بستری مصدومان این حادثه برعهده بیمه ایران است و غرامت آن را به ذینفعان پرداخت خواهیم کرد.

به گفته وی همچنین هزینه های جانبی مصدومان این حادثه که به واسطه ناتوانی به تنهایی قادر به انجام اعمال مناسک حج نیستند نیزاز طریق بیمه نامه حجاج که این شرکت با سازمان حج وزیارت منعقد کرده است قابل جبران بوده و هیچ نگرانی از این بابت وجود ندارد.

مدیر بیمه های اشخاص بیمه ایران درباره هزینه های انتقال اجساد فوت شدگان ایرانی به کشور نیز گفت: تمامی هزینه های انتقال اجساد زائران ایرانی برعهده بیمه ایران بوده و به سازمان های طرف قرار داد پرداخت خواهد شد.

ناظمی ادامه داد: نمایندگان ما درمکه مکرمه به منظور پی گیری وضعیت مفقودان و مصدومان این حادثه حضور فعال داشته و به طور حتم درخدمت رسانی مطلوب به آنان از هیچ کوششی دریغ نخواهند نمود.