به گزارشافکار خبر،محمدجواد رنجبر طی روزهای گذشته تعدادی از سهامداران شرکت های پدیده و پردیسبان و سپرده گذاران موسسه میزان با ارسال پیامک و برقراری تماس با تحریریه روزنامه خراسان، ضمن انتقاد از دست نیافتن به وجوه خود، خواستار پیگیری خراسان درباره سرنوشت این پرونده ها شدند.

دادستان عمومی و انقلاب مشهد روز گذشته در حاشیه آغاز به کار دوره آموزشی «سیستم مدیریت منابع انسانی قوه قضاییه» در مشهد، در گفت و گو با خراسان تازه ترین خبرها درباره پرونده های پدیده شاندیز، میزان و پردیسبان را اعلام کرد. غلامعلی صادقی در گفت و گو با خراسان درباره آخرین وضع پرونده شرکت پدیده شاندیز اظهار داشت: درباره پدیده، اقدامات حمایتی خوبی از سوی ستاد تدبیرانجام گرفته است و انصافا اگر مجموعه پدیده نتواند از این فرصت، به خوبی استفاده کند، کوتاهی کرده است و واقعا دیگر عذری برای سهامداران نخواهد داشت. وی افزود: توصیه ما این است که با توجه به این نگاه حمایتی که الان درباره پدیده وجود دارد و با توجه به آن ضوابطی که به این شرکت ابلاغ شده، از این فرصت نهایت استفاده را ببرد که ان شاء ا… بتواند به حقوق مردم با توجه به قول ها و تعهدهایی که داده، پاسخگو باشد.

وی در پاسخ به این سوال خراسان که پدیده برای پرداخت مطالبات مردم چقدر وقت دارد؟ گفت: این ستاد زمان مشخصی را تعیین نکرده است. بلکه پدیده، خود زمان هایی را تعیین می کند. آن فرصت هایی را که قبلا اعلام شده بود، خود پدیده تعیین کرده است. وی افزود: الان هم باز به خود پدیده واگذار شده که با توجه به ارفاق هایی که دارد صورت می گیرد، تا حد امکان خودش بتواند موضوع را مدیریت کند و پاسخ مقتضی به مردم بدهد.

در صورت کوتاهی پدیده، دستگاه قضایی به تصمیم خود عمل می کند


صادقی ادامه داد: هنوز واقعا نگاه و حمایتمان همین است که این مجموعه، کم کاری ها و بهانه جویی های سابق را کنار بگذارد و به صورت جدی پای کار بیاید و پاسخگوی تعهدات خود باشد. وی تصریح کرد: مطمئنا اگر کوتاهی صورت بگیرد، برای آخرین بار مثل هر پرونده و موضوع دیگری، دستگاه قضایی به تصمیم خود عمل می کند. دادستان عمومی و انقلاب مشهد افزود: به صورت کلی به پدیده ابلاغ شده که به جای بهانه جویی و این که مدام بگوید فلان جا همکاری نکرده و مقصر است و پاسخ مرا نداده است، از این فرصت ایجاد شده حسن استفاده را ببرد. وی ادامه داد: واقعا با این نگاه های حمایتی که الان درباره پدیده وجود دارد، می شود گفت که از تمام ظرفیت ها استفاده شده است تا این حمایت ها صورت بگیرد و اگر کوتاهی کند، دیگر واقعا نمی تواند پاسخی برای مردم و مسئولان داشته باشد. صادقی در پاسخ به این سوال که مصوبات شورای عالی امنیت ملی درباره پدیده به صورت کامل ابلاغ شده است؟ اظهار داشت: آن چه که لازم بود در قالب مصوبات، به این مجموعه ابلاغ شده است.

وی درباره آخرین وضع پرونده میزان نیز گفت: درباره پرونده میزان، آخرین مطلبی که بانک مرکزی اعلام کرد، این بود که قرار بر این است بانک صادرات با عنوان جدیدی، متکفل امور پرسنلی، دارایی و شعب موسسه میزان شود. البته این موضوع در حد صحبت مطرح شده و هنوز به صورت‌کتبی و قطعی موضوع به ما ابلاغ نشده و هنوز چیزی دستمان نرسیده است.

مدیران پردیسبان فعلا با قرار، آزاد هستند

وي درباره شرکت پرديسبان هم گفت: مديران پرديسبان در مشهد فعلا با قرار، آزاد هستند؛ قول هايي داده اند که بتوانند نقدينگي را فراهم کنند.وي افزود: شعبه مربوط دوباره آن ها را احضار و بعضي را جلب کرده است تا به تعهداتي که داشته اند، عمل کنند