به گزارشافکار خبر،سردار حسن کرمی در مراسم صبحگاه یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به مأموریت اصلی یگان‌های ویژه اظهار کرد: مأموریت اصلی یگان‌های ویژه ناجا کنترل اغتشاشات، رهایی گروگان و مقابله با تیم‌های تروریستی و پشتیبانی از پلیس‌های تخصصی در ارتقای امنیت اجتماعی است.

وی با اعلام خبر افزایش یک مأموریت دیگر به مأموریت‌های ویژه ناجا گفت: اخیراً با توجه به تهدیدت سلفی تکفیری، مأموریت دفاع شهری نیز به مأموریت‌های اصلی یگان‌های ویژه اضافه شده است.

سردار کرمی با بیان اینکه یگان‌های ویژه بر مبنای آمایش سرزمینی خود به تناسب سطح تهدیدات هر استان، نیروهای خود را با توان مختلف سازماندهی کردند، افزود: یگان‌های ویژه با نیروی انسانی مجرب، جوان و آموزش دیده، تجهیزات مدرن و تحرک بالای خود تنها یگان واکنش سریع کشور هستند که به صورت ۲۴ ساعته آماده اجرای مأموریت‌های خود هستند.

فرمانده یگان‌های ویژه ناجا افزود: راهبرد یگان‌های ویژه در کنترل اغتشاشات، بازدارندگی و تاکتیک میدانی آن با بهره‌گیری از عملیات آمادگی، عملیات بازدارنده، عملیات برق‌آسا و عملیات تثبیت و عادی‌سازی طراحی شده است.

سردار کرمی در ادامه سخنان خود به ساخت چندین تجهیزات جدید توسط یگان‌های ویژه و متناسب با مأموریت‌های این یگان اشاره کرد و گفت: تولید‌ خودروهای سدکننده، خودروهای هجومی و نفوذ کننده، خودروهای خدمات و پشتیبانی رزم، خودروهای آبپاش، انواع تجهیزات الکترونیکی، انواع گازها و کپسول‌ها و انواع تجهیزات انفرادی از جمله این موارد هستند.

وی ادامه داد: همچنین طی سه سال اخیر راه‌اندازی واحدهای حرفه‌ای شامل یگان اسواران، یگان ضد اغتشاش زنان، یگان حافظ صلح، واحد پشتیبانی هوایی، پلیس افتخاری، یگان انتظامی ورزشگاه و یگان دریا باعثشده است توان رزم یگان‌های ویژه در حد قابل توجهی ارتقا یابد.

فرمانده یگانهای ویژه ناجا در پایان با تقدیر از خلاقیت صنعتگران انقلابی و نیروهای یگان ویژه از طراحی و ساخت ۵۹ تجهیزات جدید و در دست مطالعه قرار داشتن ۲۴ طرح دیگر خبر داد.