به گزارشافکار خبر،خوزستان گویا همه‌چیزش با بقیه استان‌ها فرق دارد از دمای هوا گرفته تا شوری آب و جدیداً هم که روزهای معروف خاکی‌اش.

اما این بار تفاوت ما با دیگران در اندازه‌ای استاندار آلودگی هواست تعجب نکنید با اینکه در تمام دنیا حد استاندار آلودگی هوا ۱۵۰ میکروگرم بر مترمکعب است اما در خوزستان به لطف مسئولین، حد استاندار را ۱۶ برابر این رقم تعیین کرده‌اند.

بالدی مدیرکل مدیریت بحران استانداری خوزستان گفته است مدارس خوزستان در صورت وقوع گرد و غبار با غلظت ۱۶ برابر حد استاندارد تعطیل می‌شوند.


این گفته آقای مدیرکل در حالی است که مثلاً در اراک به علت اینکه غلظت لحظه‌ای ذرات معلق در هوای اراک را ۱۷۹ میکروگرم بر متر مکعب رسیده بود همه مقاطع تحصیلی و دانشگاه‌ها در نوبت‌های صبح و عصر تعطیل شدند.

به نظر شما فرق بچه‌های خوزستانی با اراکی چیست؟ شاید آنها خونشان رنگین‌تر است یا به پایتخت نزدیک‌تر؟

بگذارید مثال دیگری بزنیم در ایلام وقتی که گردوخاک به ۸۲۸ میکروگرم در مترمکعب رسید مدارس تعطیل شد ولی چرا در خوزستان باید آلودگی به ۲۴۰۰ برسد تا مدارس تعطیل شود.
آیا بر پایی مدارس به هرقیمتی و در هوای آلوده ،برگ زرین مدیریتی محسوب می شود سلامت کودکان، نوجوانان و جوانان خوزستانی چه می شود؟ بهتر نیست به جای بالا و پایین کردن استانداردها فکری برای محقق کردن وعده های دولت و ابتکار در خصوص مبارزه با گردوخاک باشیم؟ راستی پول های وعده داده شده دولت برای مبارزه با گردوخاک چه شد؟ مشت پر ابتکار چه شد؟