به گزارشافکار خبر،علی‌اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش امروز در اجلاس مدارس ایمن که با حضور ۲۰ کشور دنیا در تهران در حال برگزاری است، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ۵۲۰ هزار کلاس درس در کشور داریم که از این تعداد ۴۹۰ هزار کلاس بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، بازسازی و ساخته شده‌اند.

وی افزود: در حال حاضر بیش از دوسوم فضاهای آموزشی کشور استاندارد هستند و ایران تجربیات خوبی را در زمینه مقاوم سازی مدارس در اختیار دارد که می‌تواند آن را با سایر کشورها به اشتراک بگذارد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: عصر امروز به این جمع‌بندی می‌رسیم که چگونه سایر کشورها از تجربیات ایران در زمینه بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس بهره‌مند شوند.

فانی با اشاره به اینکه پیگیری‌های لازم برای مقاوم‌سازی یک‌سوم مدارس ناایمن در حال انجام است، عنوان کرد: برای تحقق این موضوع نیازمند گشایش در عرصه مالی کشور هستیم.

وی ادامه داد: با آقای نوبخت در رابطه با ایمن‌سازی یک‌سوم مدارس ناایمن کشور صحبت شده است و درخواست شده تا برای تحقق این هدف ۳ میلیارد دلار اختصاص یابد.

وزیر آموزش و پرورش افزود: سند بینالمللی مدارس ایمن امروز نهایی و رونمایی میشود، همچنین در این اجلاس در خصوص آموزش دانشآموزان و معلمان در برابر حوادث و مواجهه با بلایای طبیعی مذاکره کردیم.