به گزارشافکار خبر،روز گذشته تعدادی از پیکر‌های جانباختگان فاجعه منا به استان گلستان منتقل شد و بسیاری از خانواده‌های شهید پرور که چشم انتظار حاجی خود بودند به وصال عزیز خود رسیدند.

تشییع پیکر‌ها با حضور مسئولان کشوری و لشکری استان گلستان و با شکوه بی وصف برگزار شد و پیکر این عزیزان در آرامگاه ابدی به آرامش رسید.

در میان قربانیان منا در استان گلستان خانمی میانسالی بود که به همراه شوهرش به مکه عازم شده بودند که متاسفانه همسر این شیرزن ترکمن در فاجعه منا دعوت حق را لبیک می‌گوید.

این قربانی نیز مانند سایر کشته‌شدگان منا به گلستان منتقل شد ولی به دلیل شرایط سخت مکه که در روز فاجعه در رمی جمرات به وجود آمد و رفتار ناپسند و غیراسلامی سعودی‌ها با پیکر‌های مطهر قربانیان، ‌ باعثشد تا اجساد برخی شهدا از حالت طبیعی خارج شوند.

ناگفته نماند حتی در وصف اوضاع در همان روز فاجعه نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت اعلام کرد که ساعت‌‌ها پیکر مطهر حجاج جان باخته برروی زمین و زیر آفتاب سوزان بر جای مانده است.

تمامی این اتفاقات باعثشد تا همسری پیکر شوهرش را نشناسد و استانداری گلستان نیز برای اطمنیان بخشیدن به این موضوع، پیکر حاجی گنبدی را به سردخانه منتقل کرد تا آزامایشات DNA روشنگر ماجرا باشد.

گفتنی است، دوم مهرماه در روز عیر قربان مسلمانی که از سراسر دنیا برای انجام فریضه حج وارد شهر مکه شده بودند، در رمی جمرات به دلیل ازدحام جمعیت و بسته بودن خیابان‌ها دچار حادثه شدند و بیش از ۲۴۰۰ تن از آنان به دلیل خفگی و تشنگی جان را از دست دادند که رهبر معظم انقلاب نیز همان روز فاجعه ۳ روز عزای عمومی اعلام کردند.

از میان تمام کشتهشدگان ۴۶۴ تن متعلق به کشور ایران بود که ایرانیان سیاه پوش با حضور انقلابی خود در مراسم تشییع پیکر این بزرگرمردان شرکت کردند و با خانوادههای قربانیان همدردی نمودند.