به گزارشافکار خبر،ساعت ۱۱ صبح آخرین روزهای شهریور امسال را نشان می‌داد که مردی در تماس با پلیس از سرقت ناموفق خانه‌اش خبر داد. این تماس کافی بود تا تیم تحقیق پلیس آگاهی وارد عمل شوند و در پانسیونی پای بگذارند که محل اقامت چندین پزشک بوشهری است. با ورود به محل، صاحبخانه در توضیح ماجرا به پلیس گفت: «به همراه خانواده‌ام داخل خانه بودیم که فردی زنگ در آپارتمان را به صدا درآورد. در را که باز کردم، مردی را دیدم که نیمی از صورتش را پوشانده بود و اسلحه‌ای در دست داشت. ابتدا ترسیدم اما خوب که توجه کردم، متوجه شدم اسلحه دست او اسباب‌بازی است. دزد نقابدار که از دیدن ما در خانه تعجب کرده بود، بعد از چند لحظه درگیری، فرار کرد و موفق نشد وسیله‌ای را به سرقت ببرد.» در بازرسی میدانی از پانسیون کارآگاهان متوجه شدند که سارق جوان لنگه کفشش را جاگذاشته است.

دومین سرقت

تحقیقات برای دستگیری سارق نقابدار ادامه داشت تا اینکه چند روز بعد از سرقت ناموفق، مرد میانسالی با پلیس تماس گرفت و از سرقت خانه‌اش خبر داد. مرد میانسال خود را پزشک معرفی کرد و گفت: «در پانسیون پزشکان زندگی می‌کنم، برای مسافرت کوتاهی به همراه خانواده‌ام، خانه را ترک کردم. امروز عصر که به خانه برگشتم، متوجه شدم که وسایلی از خانه‌ام سرقت شده است. در بررسی‌های صورت گرفته، از آنجایی که صاحبخانه مدت زمان طولانی در خانه‌اش حضور نداشت، زمان سرقت مشخص نبود. اما سالم بودن در ورودی و پنجره حکایت از آن داشت که عاملان این سرقت با شاه‌کلید وارد خانه شده‌اند.

دستگیری متهم سابقه‌دار

در فاصله کمتر از یک هفته از سرقت اول و تنها چند روز از سرقت دوم، کارآگاهان مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان بوشهر موفق شدند عامل اصلی سرقت ناموفق را شناسایی کنند. بررسی‌ها‌ نشان می‌داد عامل اصلی این سرقت مردی ۳۰ ساله به نام میلاد است که سابقه متعدد کیفری در رابطه با سرقت و مواد مخدر دارد. با مشخص شدن هویت متهم، دستور بازداشت او صادر شد.
متهم جوان پس از انتقال به اداره آگاهي در تحقيقات به سرقت ناموفق از خانه پزشك اعتراف كرد. او گفت: از آنجايي كه ساعت ورود و خروج ساكنان را ميدانستم، تصور ميكردم كه كسي در خانه نباشد. زنگ در را زدم تا مطمئن شوم كه با اهالي خانه مواجه شدم و با هر ترفندي بود از دست آنها فرار كردم. سرهنگ شجاعي، رئيس پليس آگاهي استان بوشهر در رابطه با اين خبر ميگويد: بررسيها براي مشخص شدن راز سرقت دوم ادامه دارد. از آنجايي كه تحقيقات در اين رابطه تكميل نشده است، نميتوان گفت كه هر دو سرقت توسط اعضاي يك باند صورت گرفته است.