به گزارش افکار خبر،، روابط عمومی رسانه ملی با انتشار بیانیه‌ای ضمن تسلیت درگذشت یکی از همکاران خود در فاجعه تلخ منا اعلام کرد این سازمان در پیگیری حادثه منا و انتشار اخبار مربوط به آن از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

بسم الله الرحمن الرحیم
مَنْ مَاتَ فِی طَرِیقِ مَکَّةَ ذَاهِباً أَوْ جَائِیاً أَمِنَ مِنَ الْفَزَعِ الْأَکْبَرِ یَوْمَ الْقِیَامَةِ، مَنْ مَاتَ مُحْرِماً بَعَثَهُ اللَّهُ مُلَبِّیاً
امام صادق(ع): «کسی که در راه زیارت خانه خدا در مکه، در حال رفتن یا برگشتن، از دنیا برود، از ناله بزرگ روز قیامت در امان خواهد بود، و اگر در حال احرام از دنیا رفته باشد، لبیک‌گویان در روز قیامت محشور می‌شود.» الکافی: ج۴، ص۲۶۳، ح۴۵

فاجعه جانگداز منا که با از دست دادن تعداد زیادی از حجاج همراه بود، بسیاری از هموطنانمان را به سوگ نشاند و خانواده‌های بسیاری را داغدیده کرد.

ثلمه‌ای فراموش‌نشدنی که به‌عنوان سوء مدیریت و ناکارآمدی در کارنامه آل‌سعود ثبت و ضبط شد و در حافظه تاریخی مسلمانان جهان باقی خواهد ماند.

رسانه ملی در هفته گذشته، روزهای تلخی را پشت سر گذاشت. انتشار لحظه به لحظه اخبار جانکاه فاجعه منا و دریافت خبر عروج شهادت‌گونه جمع کثیری از حجاج خانه خدا، دقایق و ساعات غمباری را برای همکاران رسانه ملی رقم زد. در این فاجعه بزرگ، رسانه ملی نیز که همواره با اعزام گروه‌های خبری و گزارشی به سرزمین وحی و پوشش اعمال حج سعی وافر داشته و دارد، در غم فقدان یکی از همکاران و خبرنگاران خود " سید حمید میرزاده " داغدار و چشم‌انتظار بازگشت خبرنگار پرتلاش شبکه خبر، آقای " سید حمیدرضا حسینی " است.

سازمان صدا و سیما اعلام میدارد که همچنان ثابتقدم به وظیفه رسانهای خود تا شفاف شدن جزئیات این فاجعه و احقاق حقوق ملت ایران عمل خواهد کرد. این مصیبت جانگداز را به خانواده داغدار "سید حمید میرزاده" و نیز خانواده بزرگ سازمان صدا و سیما و جامعه رسانهای کشور تسلیت میگوییم و از پروردگار متعال برای تمامی درگذشتگان این فاجعه غمناک که یاد و خاطرشان همیشه در ذهن جاودان خواهد بود، طلب مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر جزیل مسئلت داریم.