به گزارش افکار خبر، سردار سرتیپ حسین ساجدی‌نیا فرمانده انتظامی تهران بزرگ در برنامه تلویزیونی «مردم چی می‌گن» در شبکه ۳ سردار ساجدی‌نیا در مورد ارتباط مستقیم با مردم تهران اظهار داشت: امروز در مجموعه ۱۹۷ من و همکارانم با ۷۰۰ نفر از مردم ملاقات داشتیم؛ روزهای دوشنبه نیز در محلات و مساجد حضور پیدا می‌کنیم البته پل ارتباطی ما با مردم ۱۹۷ است.

وی در پاسخ به سؤال شهروندی در مورد حضور پلیس در محله حکیمیه تهران گفت: دو هفته پیش در حکیمیه بودیم و ۹۷ نفر مجرم را دستگیر کردیم ولی باز هم قطعاَ حضور می‌یابیم؛ ‌ البته در ۳۷۴ محله تهران حضور خواهیم داشت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ در مورد مواد مخدر اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مردم همین است. خوشبختانه در حوزه کشف و مبارزه با قاچاق توفیقات خوبی داشته‌ایم.

وی به شهادت ۴ نفر از پرسنل ناجا در امر مبارزه با مواد مخدر پرداخت و گفت: سروان مولایی که دو هفته پیش در همین مورد به شهادت رسید یکی دیگر از همکاران خوب ما بود.

سردار ساجدی‌نیا در مورد جمع‌آوری معتادان متجاهر اظهار داشت: ما توان جمع‌آوری این افراد را داریم ولی در بحثایجاد کمپ مشکل وجود دارد و باید برخی سازمان‌های دست‌اندرکار در این زمینه پاسخگو باشند.

وی گفت: مردم نیروی انتظامی را مسئول این کار می‌دانند در صورتی که ما توان این کار را داریم اما به دلیل نبود کمپ توفیقات خوبی نداشته‌ایم. گرچه مسئولان قول داده‌اند تا یکی دو ماه آینده مشکل رفع شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ بحثسرقت خرد با معتادان را مرتبط دانست و گفت: ‌ این افراد باید هزینه‌های خود را تامین کنند و به همین دلیل به سرقت وسایل خودرو و غیره می‌پردازند و اگر کمپ‌هایی ایجاد شود ما با دستگیری آنها می‌توانیم در بحثکاهش سرقت قدم برداشته و احساس امنیت بیشتری را در جامعه شاهد باشیم.

سردار ساجدی‌نیا در پاسخ به سؤالی در مورد بازگشایی مدارس ودانشگاه‌ها بیان داشت: با بازگشایی مدارس ۲۰ درصد بر ترافیک شهر افزوده شده و پلیس راهور تا نیمه مهر به صورت آماده باش است.

وی گفت: در حوزه سرویس مدارس با مشارکت شهرداری، تاکسیرانی و … توفیقات خوبی داشتیم و والدین مدارس ابتدایی نیز به خصوص در این زمینه همکاری کردند که باید از آموزش و پرورش نیز تشکر کنیم.

عالی‌ترین مقام انتظامی تصریح کرد: به مدیران مدارس اعلام کرده‌ایم که مسائل‌شان را یا مستقیما به ما یا به حراست آموزش و پرورش و یا به جوائر اجتماعی کلانتری‌ها منتقل کنند که تا الان سه مرحله طرح داشته‌ایم و تعداد زیادی مغازه‌هایی که در مجاورت مدارس بوده و آسیب ‌رسان بوده پلمپ شدند.

سردار ساجدی‌نیا تاکید کرد: گشت‌های پلیس افزایش یافته تا نگرانی و دغدغه مردم کم شود.

این مقام ارشد نیروی انتظامی در مورد خوابگاه‌های دانشجویان اظهار داشت: به تمام رؤسای دانشگاه‌ها نامه داده‌ایم که خوابگاه‌های خود را به پلیس اعلام کنند تا در نزدیک آن مراکز ایستگاه پلیس بگذاریم؛ نزدیک به ۹۰ درصد خوابگاه‌ها ایستگاه پلیس دائر شده و در ۱۰ درصد دیگر نیز گشتی‌های پلیس را افزایش دادیم.

سردار ساجدینیا در خاتمه با بیان این مطلب که ما به مردم بدهکاریم،خاطرنشان کرد: تلاش ما این است که یک پلیس خدمتگذار و اجتماعی محور باشیم و بتوانیم دغدغه شهروندان را بکاهیم.