به گزارشافکار خبر،سردار اسکندر مومنی در حاشیه سومین گردهمایی بزرگ یگان‌های حفاظت از دستگاه‌های کشوری، با اشاره به تلاش نیروی انتظامی برای بهبود حقوق و مزایای پرسنل خود، اظهار کرد: ما معترفیم که مزایا و حقوق پرسنل نیروی انتظامی، یگان‌های حفاظت و پرسنل پلیس با فعالیت‌های آنان و مشقات شغلی‌شان همخوانی ندارد ولی برای افزایش حقوق آنان تلاش می‌کنیم.

جانشین رئیس پلیس کشور ادامه داد: البته این رقم نیازمند منابع مالی است و با توجه اینکه در حال حاضر محدودیت‌های بودجه‌ای در کشور وجود دارد سعی داریم تا با همکاری مجلس شورای اسلامی و پتانسیل‌های موجود، این موضوع را پیگیری کنیم.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی در خصوص اجرای طرح LEZ و موضع‌گیری پلیس در این مورد، گفت: نیروی انتظامی به طور کامل با طرح LEZ مخالفتی ندارد و از نظر ما اصل طرح نیز مورد تایید است اما اجرایی کردن این طرح نیازمند زیرساخت‌ها و مقدماتی است که پیش از اجرای آن می‌بایست نسبت به فراهم کردن آن‌ها اقدام کرد.

مومنی افزود: البته ما در کنترل ترافیک شهرها باید از آخرین فناوری‌های روز دنیا و تجربیات موفق جهان استفاده کنیم و پلیس با کلیات این طرح موافق است.

وی در پایان پاسخ به سوال دیگری درباره تداوم تجمعات منتقدان برجام در دیگر شهرهای کشور نیز خاطرنشان کرد: بر اساس مصوبه شورای تامین، نیروی انتظامی با تدبیر و مدیریت صحیح نسبت به وظیفه خود عمل خواهد کرد.