به گزارشافکار خبر،حسین توکلی اظهار داشت: با توجه به اینکه برخی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پس از اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۴ علاوه بر ظرفیت‌های مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو اعلام ظرفیت جدید کرده‌اند و همچنین بعضی مؤسسات آموزش عالی تقاضای تکمیل ظرفیت در برخی کد رشته محل‌ها را دارند، داوطلبانی که در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۴ ثبت‌نام کرده و در جلسه آزمون حاضر شدند و در کارنامه آزمون نیز نمره بزرگتر یا برابر یک دریافت کرده‌اند(مجاز به انتخاب رشته نشدند) بر اساس قوانین مندرج در دفترچه راهنما در رابطه با ظرفیت‌های جدید و تکمیل ظرفیت بعضی کد رشته‌ها می‌توانند در تکمیل ظرفیت ثبت‌نام کنند.

وی با اشاره به اینکه تا ساعت ۸ صبح امروز سه‌شنبه ۱۴ مهرماه ۲۲ هزار و ۷۰۰ داوطلب برای تکمیل ظرفیت ثبت‌نام کردند، گفت: مهلت تکمیل ظرفیت از یکشنبه ۱۲ مهر ماه آغاز شده است و تا پنج‌شنبه ۱۶ مهر ماه ادامه دارد.

توکلی گفت: تکمیل ظرفیت از طریق سایت سازمان سنجش و بر اساس کارنامه نتایج آزمون صورت می‌گیرد و داوطلبان می‌توانند حداکثر ۲۰ کد رشته محل از میان کد رشته‌های مورد علاقه یا کد رشته محل‌های مورد علاقه خود انتخاب و در فرم اینترنتی ثبت کنند.

مشاور عالی سازمان سنجش عنوان کرد: آن دسته از داوطلبانی که قبلاً فهرست اسامی آنان به عنوان پذیرفته شده نهایی آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۴ اعلام شده در صورت انتخاب رشته در این مرحله و قبولی در یکی از کد رشته محلها قبولی قبلی آنان لغو میشود. همچنین پذیرفته شدگان رشتههای خاص یا بورسیه پذیرفته شدن حق ثبتنام در تکمیل ظرفیت ندارند.