به گزارشافکار خبر،هادی حیدر‌زاده با مقایسه هوای تهران در سال ۹۳ نسبت به سال ۹۴ از نظر آلودگی هوا اظهار داشت: در سال ۹۳ هوای تهران ۷ روز پاک، ۱۴۲ روز سالم و ۵۰ روز ناسالم بود و در سال۹۴،۱۰ روز پاک، ۱۴۷ روزسالم، ۴۱ روز ناسالم و به علت طوفان گردخاک سال گذشته یک روز هوا بسیار ناسالم بود و طبق آمار سال۹۳ سازمان محیط زیست، اهواز، اصفهان و تهران به ترتیب آلوده‌ترین شهر‌های ایران هستند.

وی درباره عواملی که باعثآلودگی هوای تهران می‌شوند، عنوان کرد: این عوامل به دو دسته متحرک و ثابت تقسیم می‌شوند که در دسته اول خودرو‌هایی که امروز تولید می‌شوند فقط از نظر موتور دارای استاندارد یورو۴ هستند اما توصیه‌ای که به وزارت صنعت می‌شود این است که تا آخر سال ۹۶ به دنبال استاندارد کردن خودرو‌ها بر اساس یورو۵ باشد تا مانند استاندارد یورو ۴ از سازمان محیط زیست پیوسته درخواست تمدید را نداشته باشند؛ در بحثکیفیت سوخت پالایشگاه شازند اراک و پالایشگاه تندگویان تهران، بنزین با استاندارد یورو ۴ تولید می‌کنند.

حیدر زاده با بیان اینکه در بحثآلایندگی هوا، توجه کمتری به منابع آلاینده ثابت شده است، تصریح کرد: سازمان محیط زیست تهران در برخورد با صنایع آلاینده در تهران سه نوع فعالیت انجام می‌هد، یکی انتقال این صنایع به خارج از تهران است که تعدادی منتقل شدند؛ سیاستی که دولت و سازمان محیط زیست تهران در این زمینه دارد تعطیلی کارخانه سیمان تهران و انتقال آن به خارج از تهران است که این کارخانه در شهر ری و منطقه ۱۵ تهران مشکلات بسیاری در زمینه آلایندگی هوا ایجاد کرده است.

وی افزود: دومین نوع برخورد جریمه سنگین صنایع آلاینده هوا است به طوری که یک درصد از سهم فروش خود را به عنوان جریمه پرداخت می‌کنند و در آخر صنایعی در لیست صنایع آلاینده قرار می‌گیرند که در صورت تکرار تخلف آن واحد صنعتی که خواه خصوصی باشد یا دولتی در صورت عدم توجه پلمپ می‌شود.

مدیرکل اداره محیط زیست تهران درباره پدیده وارونگی هوا در تهران گفت: این پدیده طبیعی در تهران هیچ وقت تمام نمی‌شود به خاطر شرایط توپو‌گرافی تهران که مانند کاسه است که جابه‌جایی هوا در آن به سختی انجام می‌شود همچنین به دلیل شرایط اقلیمی تهران است.

وی یادآور شد: در بحثحمل و نقل عمومی شهرداری تهران با افتتاح خط ۳ مترو گامی موثر در کاهش آلایندگی هوای تهران داشته است؛ در سایر بخش‌های حمل نقل نیز از اتوبوس‌ها، خودرو‌ها و موتور سیلکلت‌های برقی به صورت آزمایشی استفاده می‌شود که البته استفاده از این موارد منوط با اجرای صحیح زیرساخت‌ها است.

حیدرزاده با بیان اینکه در بحثمعاینه فنی مشکلات جدی وجود دارد، تصریح کرد: مجلس با تصویب قانون ۵ ساله معاینه فنی این موضوع را از اولویت خارج کرد و موضوع دیگر استاندارد‌هایی است که مرکز معاینه فنی با آنها گواهی معاینه فنی صادر می‌کند لذا این استاندارد‌ها باید ارتقا پیدا کند.

مدیرکل اداره محیط زیست تهران افزود: همانطور که پلیس به تخلفات رانندگی توجه می‌کند با تخلفاتی که در زمینه معاینه فنی و آلایندگی برخی خودروها که مشهود و ملموس است نیز باید برخورد کند به خصوص خودرو‌هایی که فاقد مدرک معاینه فنی هستند لذا از تمامی دستگاه‌های دولتی و نظامی خواهشمند هستیم در بهسازی ناوگان حمل‌ونقل خود تلاش جدی انجام دهند.

حیدرزاده درباره نقش طرح زوج و فرد و طرح ترافیک در کاهش آلودگی هوای تهران اظهار داشت: ملاک ورود خودرو‌ها باید میزان آلایندگی آنها باشد نه شماره پلاک و مجوز آنها؛ خودروهای آلاینده حق ورود به این محدوده‌ها را نباید داشته باشند و اگر تعداد خودروی سالم بیشتر وارد طرح شود بهتر از این است که تعداد کمتری خودرو ناسالم وارد شود به طور مثال یک خودروی پیکان برابر۱۴ خودروی پژو۲۰۶ آلایندگی دارد.

وی با بیان این سازمان محیط زیست در مسلئه مگس سفید بالک بیشتر مسئولیت نظارتی دارد، گفت: بررسی این موضوع بر عهده مرکز مطالعات آفات وزارت جهاد کشاورزی است و این مرکز راه‌های مقابله با آن را بررسی می‌کند و شهرداری هم این مسئله را کنترل و راحل‌های پیشنهادی این نهاد را اجرا می‌کند و سازمان حفاظت از محیط زیست این روند را مورد نظارت قرار می‌دهد؛ فرضیه‌هایی مبنی بر اینکه کشاورزان از سوم بیش از حد استفاده کردند، وجود دارد که باید توسط متخصصین بررسی شود.

مدیرکل اداره محیط زیست تهران با بیان اینکه مجوز تعطیلی دو معدن را در منطقه خجیر و سرخه حصار گرفتیم، افزود: حکم تعطیلی این دو معدن به دلیل تولید آلایندگی است؛ از دیگر معادنی که در مناطق حفاظت شده سازمان محیط زیست وجود دارد می‌توان یکی به منطقه شکار ممنوع «کوه سفید» در دماوند و دیگری به منطقه «ورجین» شمیرانات اشاره کرد.

حیدرزاده با اشاره به اینکه امسال با همکاری وزارت نیرو در منطقه شمیرانات در حاشیه رودخانه ۱۲ واحد رستوران غیز مجاز را تخریب کردیم، اظهار داشت: مشکلی که به وجود آمده است نخالههای بازمانده از این تخریبها است که در بستر رودخانه باقی مانده است و در صورت بروز سیل حوادث خطرناکی در پی خواهد داشت، سازمان محیط زیست نهاد حاکمیتی و نظارتی است و درباره برخورد با ساخت و سازهای حاشیه رو خانهها نقش نطارتی دارد اما با همکاری سایر نهادها تلاش میکند که مانع گسترش اینگونه پدیدهها شود.