به گزارشافکارخبر،عبدالحسین رحیمی با اشاره به مراجعه تکایا و هیئت‌های عزاداری به مراکز عرضه دام سازمان گفت: بعد از عید قربان و با بازگشت حجاج به کشور و همچنین با شروع ماه محرم و ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) مراجعه شهروندان به مراکز عرضه دام سازمان به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد.

وی در خصوص پاسخگویی به نیاز شهروندان تهرانی وافزایش تقاضای تهیه دام جهت ادای نذورات در ایام محرم گفت امسال نیز به منظور خدمات رسانی مناسب به مراجعین از ۲۳ مهر ماه لغایت اول آبان ماه سال جاری برنامه‌های گسترده‌‌ای را در دستور کار قرار داده‌ایم.

رحیمی با تاکید براینکه بر اساس برآوردها امسال ۶ هزار رأس دام زنده در جایگاه‌های ثابت به فروش خواهد رسید، اذعان کرد: برای هر مرکز ۲ هزار رأس دام پیش بینی شده که در مجموع ۶ هزار رأس دام در دهه اول محرم بالاخص تاسوعا و عاشورای حسینی عرضه خواهد شد.

مدیرعامل سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار شهرداری تهران ضمن اشاره به استقرار دائمی دامپزشکان در این مراکز در تمام طول سال گفت امسال در روزهای ۳۰ مهرماه و اول آبان ماه(۸و ۹ محرم) تعداد دامپزشکان مستقر در هر مرکز به ۵ دامپزشک افزایش خواهد یافت. تا علاوه بر انجام معاینات قبل و بعد از کشتار و کنترل سلامت دامهای تحویلی به مراجعین، خدمات رسانی با سرعت بیشتری انجام پذیرد.

همچنین افزایش ساعت فعالیت مراکز از ابتدای ماه محرم از ۸ صبح لغایت ۱۹ خواهد بود که در روز‌های تاسوعا و عاشورای حسینی‌، ۳ جایگاه ثابت با یک ساعت افزایش، از ۸ صبح تا ۲۰ فعال هستند.

رحیمی درباره اینکه شهروندان میتوانند از ابتدای ماه محرم به مراکز عرضه دام زنده شهر تهران مراجعه کنند، خاطرنشان کرد: مرکز عرضه دام زنده منطقه ۴ واقع درجاده دماوند، خیابان سازمان آب، خیابان پیشوا، مرکز عرضه دام زنده منطقه ۱۵ واقع در سه راه افسریه، بزرگراه امام رضا (ع)،بعد ازگردنه تنباکوئی،نرسیده به بازارگل وگیاه و همچنین مرکز عرضه دام زنده منطقه ۱۸ واقع در بزرگراه آزادگان ، پایینتراز احمدآباد مستوفی، جنب پارک آزادشهر آماده خدمات رسانی به شهروندان تهرانی هستند. همچنین شماره تلفن ۵۵۰۵۰۰۰۰ پاسخگوی کلیه سوالات و درخواست های شهروندان است.