به گزارشافکارخبر،سعید اوحدی رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به آخرین وضعیت قربانیان ایرانی حادثه منا اظهار کرد: عربستان به دلیل شرایط نگهداری و رعایت مسائل بهداشتی تعدادی از جانباختگان را دفن کرده است که ممکن است پیکرهای ایرانیان نیز در میان آنان وجود داشته باشد.

وی در ادامه افزود: عربستان در یک مرحله ۴۵۰ نفر، و در یک مرحله دیگر ۱۰۰۰ نفر از اجساد را در کشور خود دفن کرده است ضمن اینکه دو روز گذشته تعدادی دیگر از پیکرها با حکم وزارت بهداشت این کشور دفن شده‌اند لذا احتمال دارد جانباختگان ایران نیز بدون هماهنگی دفن شده‌ باشند.

رئیس سازمان حج و زیارت با بیان اینکه این کشور تمام توجه خود را به کار می‌بندد تا هیچ یک از پیکرهای ایرانیان بدون هماهنگی در این کشور دفن نشود، گفت: با توجه به اینکه پیکرها به هنگام شب به خاک سپرده‌ می‌شوند لذا احتمال خطای آنها وجود دارد.

اوحدی با اشاره به اینکه متاسفانه هنوز ۶۵ نفر از جانباختگان ایرانی مفقود هستند، افزود: متاسفانه شرایط شناسایی پیکرها به کندی پیش می‌رود.

رئیس سازمان حج و زیارت در تشریح دلایل کندی شناسایی گفت: با توجه به اینکه شمار جانباختگان سایر کشورها افزایش یافته است و گذشتن ۱۷ روز از این حادثه تلخ چهره جانباختگان تغییر کرده و تطابق و شناسایی آنها سخت شده است.

وی تصریح کرد: در تلاش هستیم هر چه سریعتر شناسایی پیکرها صورت بگیرد و در صورت مشخص شدن زمان انتقال پیکرها سریعا اطلاع رسانیهای لازم انجام خواهد شد.