به گزارشافکارخبر،در حالی که آموزش و پرورش خبر احضار معلمان توسط اماراتی ها را تکذیب کرده است؛ یکی از معلمان خانم ایرانی که در مدرسه ایرانیان خارج از کشور در العین تدریس می‌کند، در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، با تأیید خبر زندانی بودن ۹ معلم ایرانی و احضار ۱۳ معلم زن به شُرطه و لزوم حضور در دادگاه، اظهار داشت: سه‌شنبه هفته گذشته شُرطه تمام معلمان مدرسه ایرانی العین را احضار کرد که ما به آنجا رفتیم و پاسپورت‌هایمان را گرفتند.

وی با بیان اینکه شُرطه عنوان کرد که چون شما معلم هستید، در مدرسه دستگیرتان نکردیم و احترام گذاشتیم، ادامه داد: ما در مدرسه العین ۱۳ خانم و ۹ آقا هستیم که معلمان مرد را بازداشت کردند و معلمان زن بازگشتند.

این معلم با بیان اینکه ویزای ما برای دبی است و ویزای العین را نداریم، افزود: مقرر شده بود معلمان مرد ۶ روز در زندان باشند و پس از آن دادگاه تشکیل شود و به ما نیز گفتند که روز دادگاه همه شما ۲۲ نفر باید در دادگاه حضور یابید.

وی تصریح کرد: بر اساس محاسبات ما، امروز دوشنبه باید دادگاه تشکیل می‌شد که تا این لحظه هیچ اطلاعی از برگزاری دادگاه نداریم و هیچ وکیلی نیز با ما تماس نداشته است.

این معلم ادامه داد: در حال حاضر وضعیت ۹ معلم در زندان خوب نیست و حتی موهای سر آنها را تراشیدند و مانند یک زندانی با آنها برخورد می‌شود.

وی خواستار پیگیری وزارت امور خارجه و آموزش و پرورش برای حل مشکلاتشان شد.