به گزارشافکارخبر،محمدرضا آذرنیا در جلسه مشترک رئیس و اعضای شورای شهر تهران با استاندار و معاونین استانداری در مورد وضعیت نگهداری از معتادان متهاجر در پایتخت گفت: ظرفیت نگهداری از معتادان در تهران در دولت قبل ۲۵۰ نفر بود که این تعداد به ۲۹۰۰ نفر افزایش یافته است.

وی افزود: مرکز نگهداری از معتادان در منطقه کمرد ۸۰۰ نفر ظرفیت داشت که البته به دلیل اجاره ای بودن شهرداری مجبور شده تا محل را تحویل دهد و هنوز این مرکز از سوی شهرداری تمدید نشده است.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان تهران از ظرفیت ۱۰۰۰ نفری مرکز نگهداری از معتادان شفق خبرداد و گفت: تعمیر و بازسازی این مرکز ۳ میلیارد تومان هزینه در برداشت و الان تنها با ۵۰ میلیون تومان دیگر برخی امکانات مانند آب سرد کن و نصب کنداکتور تامین می شود اما به دلیل عدم تامین این مبلغ این مرکز هم در حالت تعلیق قرار دارد.

آذرنیا گفت: مرکز نگهداری از معتادان متهاجر در خاور شهر شهرداری از استانداری گرفته و در مرحله انتخاب بهره بردار قراردارد و شهرداری گفته خودمان تمام کارهایش را انجام می دهیم که اگر این مرکز به بهره برداری برسد نخستین مرکز نگهداری از معتادان متهاجر زن در تهران خواهد بود.

وی افزود: همچنین مرکزی هم در منطقه حکیمیه تهران داریم که ۳۰ هزار متر مربع زمین و ۱۳ هزار متر مربع سوله دارد و می تواند ۳۰۰۰ مددجو را تحت پوشش قرار دهد که در مجموع می توان گفت با برنامه ریزی و تامین هزینه ها ظرفیت ۶ هزار معتاد متهاجر را در تهران خواهیم داشت.