به گزارشافکارخبر،حسین اسماعیلی اظهارداشت: پیرو توصیه های سرپرست حجاج ایرانی و رئیس سازمان حج و زیارت کار اجاره مسکن در دو شهر مکه و مدینه برای اسکان زائران حج سال آینده شروع شد.
وی گفت: این اقدام درچارچوب سیاست های ابلاغی برای حج گزاران سال آینده و برای اسکان حدود ۶۱۰۰۰ زائر ایرانی صورت می گیرد و در صورت افزایش سهیمه در مراحل بعدی اقدام خواهد شد.

مدیر نظارت و بازرسی بعثه مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه اجاره مسکن در شهر مکه مکرمه در دو مرحله انجام می شود، اظهارداشت: در مرحله اول قرارداد اجاره برای اسکان حدود ۴۰ درصد زائران منعقد شده است و مرحله دوم اجاره در ماه های ربیع الاول و ربیع الثانی برای اسکان باقیمانده زائران خواهد بود.

اسماعیلی گفت: با توجه به ارزیابی انجام شده از زائران و گزارش های جمع آوری شده از بازرسان سیاست حذف هتل هایی که رضایت کمتری از آنها بوده است ادامه یافته و از ۵۷ هتل اجاره شده برای اسکان حجاج امسال، احتمالا حدود ۱۰ درصد برای سال آینده حذف خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه ادامه تخریب ها ازظرفیت پذیرش هتل ها درمنطقه مرکزی شهرمدینه کاسته است افزود: درمدینه تا ۱۵ ماه محرم حدود ۴۰۰۰۰ تخت دیگرحذف می شود و با توجه به اینکه هتل های جدید هنوز ساخته نشده کار اجاره مسکن دشوارتر است.

اسماعیلی گفت: درچنین شرایطی تلاش ها بر روی اجاره مسکن های مناسب بدون افزایش قیمت متمرکز شده است.

وی اضافه كرد: برنامه ريزي شده است كه قرارداد اجاره هتل ها درمدينه براي اسكان ۹۹ درصد زائران سال آينده تا بيست و پنجم مهر ماه نهايي شود.