به گزارشافکارخبر،سرهنگ سیدرحمان موسوی دوشنبه اظهار کرد: کسانی که قصد حضور در مراسم اربعین حسینی در کربلا را دارند از هم اکنون برای دریافت ویزا اقدام کنند چرا که بر اساس قانون کشور عراق، افرادی که بدون گذرنامه وارد این کشور شوند به شش سال حبس محکوم می شوند.

وی با بیان این‌که تامین امنیت زائران اربعین حسینی یکی از ماموریت‌های ویژه پلیس در سال جاری است، گفت: اخذ گذرنامه و ویزا برای تردد در ایام اربعین حسینی برای همه الزامی است و پلیس عراق از ورود زائرانی که بدون روادید وارد این کشور شوند جلوگیری خواهد کرد.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی خوزستان با بیان این‌که امسال با آمادگی بیشتر و همچنین آماده کردن زیرساخت ها به استقبال از زائران اربعین خواهیم رفت، تصریح کرد: تمامی بخش‌ها باید آماده ارائه خدمات به زائران باشند.

وی همچنین به آمادگی پلیس در مرز اشاره کرد و گفت: پلیس با اعتقاد، اخلاص و حداکثر توان برای امنیت زائران امام حسین(ع) تلاش می کند و امام حسین(ع)، باور ما در برقراری امنیت خواهد بود.

موسوی افزود: امسال، تمهیدات بیشتری برای تسهیل در سفر زائران به عتبات عالیات در مرزهای چذابه و شلمچه صورت گرفته و در صدد هستیم خلاهای سال گذشته برطرف شود.

معاون اجتماعي فرماندهي انتظامي خوزستان با بيان اينكه نيروي انتظامي بر خروج و ورود زائران عتبات عاليات نظارت دارد، به عموم مردم توصيه كرد: ضمن توجه به اطلاعيههاي پليس هنگام سفر، مدارک و اسناد مسافرتي خود را همراه داشته باشند زيرا تنها سندي كه در عراق اعتبار دارد گذرنامه است.