به گزارشافکارخبر،سردار سرتیپ پاسدار حسین رحیمی فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان با اعلام این خبر اظهار داشت: شب گذشته و با توجه به اطلاع ماموران انتظامی شهرستان نیک شهر از وقوع یک فقره آدم ربایی این موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تصریح کرد: در این آدم ربایی ۲ نفر از سرنشینان یک دستگاه لیفان در محور ایرانشهر - نیک‌شهر توسط سرنشینان یک دستگاه خودروی پژو ۴۰۵ با پلاک مسروقه به گروگان گرفته شدند.

این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله تیم‌های ویژه‌ای از کارآگاهان شهرستان نیک‌شهر، ایرانشهر، چابهار، دلگان پرونده را در دست گرفته و بررسی موضوع را در سطح گسترده آغاز کردند.

سردار رحیمی افزود: از لحظه وقوع این آدم ربایی تیم‌های عملیاتی ویژه در بخش‌های گسترده فعالیت‌های خود را آغاز کرده و پس از تلاش بی‌وقفه و با اشراف اطلاعاتی توانستند به سرنخ‌هایی دست یافته و محل نگهداری گروگان‌ها را شناسایی کنند.

وی تصریح کرد: بامداد امروز بعد از شناسایی محل نگهداری گروگان‌ها در یکی از روستاهای شهرستان دلگان بلافاصله منطقه تحت کنترل پلیس در آمد و در یک عملیات منسجم ضمن آزادسازی گروگان‌ها دو تن از آدم‌ربایان نیز دستگیر شدند.

وی افزود: در این دستگیری یک قبضه سلاح جنگی و مهمات مربوط به آن نیز از آدم‌ربایان کشف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان تاکید کرد: نیروی انتظامی با اشراف کامل اطلاعاتی اجازه نخواهد داد که فرصت طلبان و مخلان امنیت به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.