به گزارشافکارخبر،احد وظیفه با بیان این مطلب افزود: بر اساس تحلیل آخرین داده‌های هواشناسی امشب به سبب نفوذ جریانات خنک از عرض‌های شمالی به کشور و همچنین گذر امواج کم دامنه تراز میانی، بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد در سواحل غربی و مرکزی خزر، بخش‌هایی از شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی پیش‌بینی می‌شود.

به گفته وی، این وضعیت تا پایان هفته در نوار شمالی کشور ادامه دارد و از روز پنجشنبه علاوه بر مناطق فوق، شرق خزر و برخی نقاط شمال شرق نیز با رگبار باران، رعد و برق و وزش باد مواجه خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه سواحل دریای خزر نیز امروز و فردا مواج است، اظهار داشت: در سه روز آینده نیز با گذر امواج تراز میانی، در برخی نقاط جنوب شرق و جنوب کشور به ویژه در ساعات بعدازظهر و اوایل شب رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می شود.

وظیفه تصریح کرد: با عبور امواج تراز میانی جو، فردا در استان‌های گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و در ساعات بعدازظهر و اوایل شب در جنوب سیستان و بلوچستان و برخی نقاط هرمزگان به ویژه تنگه هرمز رگبار باران، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: فردا آسمان تهران کمی ابری، در پارهای نقاط همراه با افزایش ابر، گاهی وزش باد است. بیشینه و کمینه دمای پایتخت در این روز ۲۷ و ۱۸ درجه سانتیگراد بالای صفر خواهد بود.