به گزارشافکارخبر،حمیدرضا کفاش در حاشیه چهل و ششمین جلسه کمیسیون تخصصی توسعه آموزش عمومی قرآن کریم که در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، با اشاره به نزدیک شدن به ایام محرم گفت: بیشترین تلاش معاونت پرورشی و فرهنگی در این ایام فعال سازی هیئت های دانش آموزی در مدارس کشور است.

وی در باره جزئیات برنامه های آموزش و پرورش در ایام محرم، تصریح کرد: به منظور تبیین اهداف قیام ارزشمند امام حسین(ع) و هم چنین تعیین و معرفی الگوهای عملی متناسب با سنین دانش آموزان کشور طی سه سال گذشته برنامه متمرکزی با عنوان «احلی من العسل» ویژه بزرگداشت شهادت حضرت قاسم بن الحسن(ع) در هیئت های مدارس کشور برگزار شده است.

کفاش با بیان اینکه هیئت های مذهبی مدارس با حمایت مالی دانش آموزان، معلمان، اولیای دانش آموزان و مردم برپا می شود، افزود: این برنامه امسال با قوّت وجدّیت بیشتر ادامه پیدا می کند و دستگاه های مختلف در این امر آموزش وپرورش و هیئت های مذهبی مدارس کشور را یاری می کنند.

معاون پرورشی وفرهنگی وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: هیئت های مذهبی مدارس کشور در برنامه «احلی من العسل» با برپایی دسته جات سینه زنی با حضور در مصلی ها و هیئت ها و مساجد در سوگ شهادت فرزند برومند امام حسن مجتبی «ع» عزاداری می کنند تا بتوانند با آموزه های قیام عاشورا آشنا شوند.

دبیر کمیسیون تخصصی توسعه آموزش عمومی قرآن کریم با اشاره به فعالیت این هیئت ها در تمام استان های کشور ، خاطرنشان کرد: حضور قریب به چهار میلیون دانش آموز در این اقدام ارزنده و مؤثر مذهبی و همکاری و حمایت های خاص ّ بخش های مختلف کشور مصداق بارز تبلور شعار همدلی و همزبانی، دولت و ملت را نشان می دهد.