به گزارشافکارخبر،مهدی پیرصالحی با بیان اینکه طی نامه‌ای از معاونان غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی سراسر کشور خواسته است که محصول(یوتروپین نوعی هورمون رشد تقلبی) را در اسرع وقت از بازار مصرف جمع آوری کنند، به " ایفدونا " اظهار داشت: به دلیل مشاهده نمونه تقلبی فرآورده هورمون رشد با نام تجاری یوتروپین(Utropin) ۴ واحدی شرکت LG life Sciences با شماره سری ساخت UTR۱۴۰۱۴ و تاریخ تولید ۰۸.۰۲. ۲۰۱۴ در بازار دارویی و غیر قابل تفکیک بودن اصل این دارو از نمونه تقلبی، به منظور انجام پیگیری‌های لازم تا اطلاع ثانوی غیر قابل مصرف اعلام می‌شود.

وی همچنین خطالب به تمامی داروخانه‌ها، بیماران و شاغلین حرف پزشکی اعلام کرد: اخیراً داروی تقلبی شبیه داروی یوتروپین Utropin) ۴ شرکت LG life Sciences در بازار مشاهده شده است که غیرقابل مصرف است. از آنجا که داروی اصل با این نام و شماره سری ساخت نیز در بازار موجود است، فقط روش تفکیک اصل این دارو از تقلبی آن استعلام شناسه اصالت و دریافت پیغام صحیح از سامانه " تی تک " سازمان(www. ttac. ir) یا سرویس پیامک ۲۰۰۰۸۸۲۲ است.

پیر صالحی در خاتمه موارد زیر را نیز جهت جلوگیری از دریافت محصولات تقلبی متذکر شد:

۱ - به هیچ نحو داروی فاقد برچسب، برچسب مخدوش و کنده شده، فاقد لایه خراشیدنی یا برچسب ناخوانا را دریافت نکنید.

۲ - شماره زیر لایه خراشیدنی را فقط از سامانه و تلفن سازمان www. ttac. ir و ۲۰۰۰۸۸۲۲ استعلام و در صورت تایید دارو را مصرف کنید.

۳-از داروساز داروخانه در این موارد اطلاعات کامل را دریافت کنید و هر گونه مشکل را به معاونت غذا و داروی دانشگاه های علوم پزشکی اطلاع دهید.