به گزارشافکارخبر،حسین توکلی اظهار داشت: ‌ ثبت‌نام و انتخاب رشته برای شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۹۴ دانشگاه‌ها که پذیرش در آنها براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد از روز دوشنبه ۴ آبان آغاز و فردا پنجشنبه ۷ آبان پایان می‌پذیرد.

وی افزود: پذیرش در این مرحله برای تعدادی از رشته‌های کاردانی علوم پزشکی، مؤسسات غیرانتفاعی و غیردولتی، دانشگاه پیام نور و مقطع کارشناسی پردیس‌های دانشگاهی دانشگاه تهران و شریف در کیش صورت می‌گیرد.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: ‌ براساس برنامه زمانی اعلام شده مهلت ثبت‌نام برای انتخاب رشته و گزینش در این مرحله روز پنجشنبه ۷ آبان پایان می‌پذیرد لذا به تمام داوطلبانی که تاکنون نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته اقدام نکرده‌اند، توصیه می‌شود در مهلت باقی مانده به سایت سازمان سنجش به نشانی www. sanjesh. org مراجعه و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام و انتخاب حداکثر ۵۰ کدرشته محل اقدام کنند.

توکلی بیان کرد: ‌ تا ساعت ۸ صبح امروز چهارشنبه ۶ آبان تعدا ۱۱ هزار و ۹۱۰ داوطلب برای پذیرش در این رشته‌ها اقدام کرده‌اند این در حالی است که ظرفیت پذیرش در رشته‌های دانشگاهی براساس سوابق تحصیلی ظرفیت ۵۱۸ هزار و ۲۹۰ نفر است.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا استقبال داوطلبان از رشتههای بدون کنکور کمرنگ نیست؟ عنوان کرد:بله همین طور است، اسقبال کمرنگ بوده و اگر لازم باشد فرصت در نظر گرفته شده را تمدید خواهیم کرد.