به گزارشافکارخبر،قاسم احمدی لاشکی با اشاره به اینکه برخی استان‌ها در جذب حق التدریس مربیان پیش‌دبستانی سلیقه‌ای رفتار می‌کنند و همین موضوع باعثشد تا اخطاری را در صحن علنی مجلس اعلام کنم، اظهار داشت: ‌ از تعداد ۲۸ هزار نیروی پیش‌دبستانی که برای جذب حق‌التدریسی در آموزش و پرورش ثبت‌نام کرده بودند ۱۵ هزار نفر جذب شده‌اند.

وی افزود: درخواست ما این است که در جذب مربیان پیش دبستانی به صورت سلیقه‌ای برخورد نشود و براساس امتیازت کسب شده از سوی آنها و در صورت داشتن شرایط لازم جذب شوند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: استفساریه‌آی نیز با امضای ۸۱ نماینده جمع آوری شده که به موضوع اعتراض نیروهای حق‌التدریسی که طی سال‌های ۷۹ تا ۹۱ با آموزش و پرورش همکاری داشتند، می‌پردازد.

وی عنوان کرد: در پی اعتراض این افراد به مصوبه اخیر مجلس در مورد نیروهای شرکتی و پیش دبستانی، تعدادی از نمایندگان مجلس در پاسخ به اعتراضات و پیگیری مشکل حقالتدریسهای دارای سابقه تدریس،مربیان بهداشت و مربیان پیشدبستانی رشتههای نامرتبط، استفساریهای به صورت زیر تهیه کردند که روز سه شنبه در اختیار نمایندگان و در نوبت رسیدگی صحن قرار گرفت.