به گزارشافکارخبر،سرهنگ «میرزاخانی» با اشاره به برگزاری جلسه ویژه با حضور روسای پلیس های پیشگیری استان های درگیر در عملیات اربعین حسینی(ع) از جمله کرمانشاه، ایلام، خوزستان و نمایندگان ویژه پلیس های فرودگاه و راه آهن گفت: در این نشست، آخرین وضعیت آمادگی نیروهای پلیس پیشگیری در راستای برگزاری مراسم اربعین حسینی بررسی شد.

وی افزود: در پلیس پیشگیری ناجا با تشکیل قرارگاه " ابوذر " ویژه اربعین حسینی(ع)، تاکنون اقدامات فراوان و ویژه ای جهت تسهیل تردد زائران حسینی صورت گرفته است.

معاون عملیات پلیس پیشگیری ناجا در تشریح اقدامات این پلیس برای عملیات اربعین حسینی(ع) ادامه داد: در وهله نخست، با تشکیل جلسات و کار گروه، مشکلات و معایب مراسم اربعین حسینی(ع) سال گذشته بررسی شد.

این مقام مسئول ادامه داد: از کلیه استانهای درگیر در این عملیات، نیازمندی های مرتبط از جمله نیروی انسانی، تجهیزات، پشتیبانی بودجه، و امکانات زیست محیطی احصاء و اقدامات لازم جهت تامین آن صورت گرفت.

سرهنگ «میرزاخانی» بیان کرد: همچنین با همکاری مرزبانی، پلیس اطلاعات و امنیت عمومی(اداره کل گذرنامه)، هماهنگی لازم جهت افزایش گیت های خروجی و ورودی و ارائه نظرات کارشناسی پیشگیرانه در راستای افزایش نظم و امنیت در این مبادی انجام شد.

این مقام مسئول اضافه کرد: پلیس پیشگیری با ابلاغ دستورالعمل ویژه مراسم اربعین حسینی و مکاتبات و پیگیری های مناسب با مقامات کشوری، سازمان ها و موسسات دولتی و خصوصی درگیر در این مراسم همچنین ایجاد هماهنگی لازم برای وحدت رویه در ارائه خدمات رفاهی در مسیرهای منتهی به مرز از طریق ایجاد ایستگاه های صلواتی و نظارت پلیس، اقدام کرده است.

وی تامین روشنایی معابر منتهی به مرز جهت تسهیل در تردد زائران، استفاده از ظرفیت موسسات حفاظتی و مراقبتی زیر نظر مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا، هماهنگی لازم با دستگاه هایی همچون هواپیمایی کشوری، ‌راه آهن و پایانه ها به جهت افزایش ظرفیت برای انتقال زائران به شهرهای خود و بالعکس را از دیگر تمهیدات پلیس پیشگیری برشمرد.

سرهنگ میرزاخانی ادامه داد: یکی از اقدامات شاخص برای عملیات امسال پیش بینی ایستگاه های خدمات قضائی پلیس در مبادی و پایانه های مرزی است که در صورت بروز مشکل و وقوع جرایم به مردم خدمات لازم ارائه خواهد شد.