به گزارشافکارخبر،حجت‌الاسلام‌والمسلمین غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در ادامه سخنانش در هشتادوهفتمین نشست خبری خود اظهار کرد: مردم توقع به حقی از دولت و قوه قضائیه در ارتباط با برخورد جدی با متعدیان، تجاوزکنندگان، برهم‌زنندگان امنیت، آرامش، اشرار و قاچاقچیان دارند.

معاون اول قوه قضائیه افزود: توقع مردم از دولت و قوه قضائیه این است که برخوردها در این حوزه بازدارنده شود و در این راستا تلاش‌های بسیاری صورت گرفته است. ما از مردم استمداد می‌طلبیم که دولت، قوه قضائیه و سیستم‌های انتظامی و اطلاعاتی را کمک کنند تا با برهم زنندگان امنیت و‌ آرامش به صورت جدی برخورد کنند.

وی توضیح داد: در همین راستا در فاصله نشست قبلی تا به امروز بیش از سی نفر قاچاقچی نسبتا بزرگ موارد مخدر با کمک دستگاه انتظامی، سیستم اطلاعاتی(عمدتا وزارت اطلاعات) و تلاش دادسراها دستگیر شده‌اند که از این افراد بیش از ۵ هزار کیلو مواد مخدر از انواع مختلف کشف شده است.

اژه‌ای تاکید کرد: طبیعی است که این افراد مجازات می‌شوند و برخی مدعیان به اصطلاح حقوق بشر می‌گویند چرا مجازات کردید و این کار خلاف حقوق بشر است در حالیکه ۵ هزار کیلو مواد مخدر می‌تواند جامعه و جوانان آن را به نیستی ببرد.

وی تأکید کرد: قوه قضائیه تلاش خود را برای برخورد جدی با این افراد انجام می‌دهد و گوش به حرف‌های مدعیان دروغگو نمی‌دهد و از مردم درخواست داریم که ما را در دستگیری و به مجازات رساندن عوامل اصلی کمک کنند.

دستگیری ۷ نفر از افراد شرور


سخنگوی قوه قضائیه در ادامه درخصوص برخورد با افراد شرور نیز گفت: در این فاصله زمانی ۷ نفر از کسانی که حقیقتاً شرور محسوب می‌شدند، برای زندگی و نوامیس افراد جامعه مزاحمت ایجاد می‌کردند و اخاذی داشتند، شناسایی و بازداشت شدند.

وی توضیح داد: همچنین عوامل سرقت‌های مسلحانه مشهد و خوزستان در کوتاه‌ترین زمان ممکن دستگیر شدند و توصیه شده است که پرونده آنها هرچه سریع‌تر بررسی شود تا در صورت اثبات جرم به مجازاتی که مستحق آن هستند، برسند.

دستگیری تعدادی از متهمان امنیتی


اژهای در ادامه اضافه کرد: همچنین با کمک سیستم اطلاعاتی، افرادی درخصوص اقدام علیه امنیت ملی، شناسایی و چند نفری بازداشت شدند که چون پرونده آنها فعلاً در حال رسیدگی و تحقیقات مقدماتی قرار دارد، از بیان جزئیات آن معذورم.