به گزارشافکارخبر،مجتبی کاشانی روانشناس عمومی اظهار کرد: امروزه در جامعه ازدواج‌هایی که در آن فاصله سنی معکوس یعنی بزرگ‌تر بودن زن از مرد زیاد شده و معمولا مردانی که چنین تصمیمی را دارند دلایلی از جمله در اختیار داشتن همسری که در همه جوانب زندگی پشتوانه‌ای برای وی باشد، است.

وی در اد امه افزود: این اقدام مردان به دلایلی نظیر انگیزه محبت مادرانه، نیازمندی به حمایت‌های همه جانبه، تأمین مسائل مالی با توجه به شاغل بودن زن، شانه خالی کردن از مسئولیت‌های زندگی و گاهی نیز به علت سطح اقتصادی بالای زن صورت می‌گیرد.

کاشانی گفت: رعایت نکاتی از جمله واگذاری قدرت تصمیم‌گیری به مرد، عدم توجه مادرانه به وی، پرهیز از بکارگیری ادبیات آمرانه، حفظ حریم خصوصی مرد، قطع نکردن صحبت‌های او و حفظ احترام توسط زن باعثمی‌شود تا در صورت چنین ازدواجی با مشکلات کمتری روبه‌رو شوند.

این روانشناس در پایان اضافه کرد: این نکته را باید همواره در نظر داشت که زندگی با مرد بزرگتر از خود برای هر خانمی با توجه به رعایت برخی مسائل کار راحتی نبوده و توصیه میشود که قبل از انتخاب برای ازدواج تمام جوانب این امر را بررسی و سپس تصمیم گرفت.