به گزارش افکارخبر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی در تشریح این خبرتاسف انگیز گفت: مادر داغدیده ای برای پی گیری شکایت از فردی ناشناس که با انتشار تصاویر دخترش در فضای مجازی باعث افسردگی و اقدام به خودکشی و مرگ فرزندش شده بود به پلیس فتا مراجعه کرد.

سردار بهمن امیری مقدم افزود: باتوجه به اظهارات شاکی رسیدگی ویژه به این پرونده در دستور کار پلیس قرار گرفت.

کارشناسان بلافاصله اقدامات فنی پلیسی خود را آغاز و پس از جمع آوری اطلاعات پیرامون موضوع و بررسی شواهد موجود توانستند متهم 22ساله را شناسایی و طی عملیاتی وی را دستگیر کنند.

وی گفت: متهم بادیدن شواهد غیر قابل انکار بزه خود را پذیرفت و اعتراف کرد با وجود داشتن همسر و فرزند و داشتن سوابق کاری مفید در یکی از شرکت ها با دیدن سایت همسریابی در فضای مجازی این فکرشوم به ذهنم رسید که با ثبت نام در این سایت با دختری آشنا شوم.

من با دختر شاکی آشنا شدم و ارتباط ما به شبکه های اجتماعی تلفن همراه انجامید. با این ترفند که باید بیشتر با هم آشنا شویم دختر جوان را ترغیب کردم وارد شبکه اجتماعی شود و پس از جلب اعتماد او عکس های خصوصی اش را برایم فرستاد.

فرمانده انتظامی خراسان رضوی خاطر نشان کرد:‌ این مرد جوان با در اختیار داشتن عکس های خصوصی دختر خانم قصد سوء استفاده های غیر اخلاقی داشته که با شنیدن پاسخ منفی اقدام به انتشار عکس های او در شبکه های اجتماعی می کند.

متاسفانه این اقدام دختر جوان را دچار فشار عصبی شدید کرده که منجر به تصمیم نادرست دیگری شده و دختر جوان  به زندگی خود پایان داده است.

سردار امیری مقدم در این رابطه افزود: با توجه به قابلیت های فضای مجازی و سرعت انتشار مطالب باید دقت داشت انتشار عکس در فضای مجازی پیگرد شدید قانونی در بر دارد چرا که ممکن است آبروی شهروندی را به خطر انداخته و علاوه بر لکه دار شدن حیثیت افراد تبعات شومی نیز برای فرد قربانی در بر خواهد داشت.