به گزارش افکارخبر به نقل از فارس، امین‌حسین نقشینه در تشریح آخرین وضعیت آب و هوای کشور گفت: بررسی آخرین داده‌های هواشناسی بیانگر جوی به نسبت پایدار در مناطق مرکزی طی روز دوشنبه و اوایل روز سه شنبه است که پیامد آن تداوم آلودگی هوا و پایین بودن کیفیت آن در شهرهای صنعتی و پرجمعیت مانند تهران، کرج، اصفهان، اراک و قزوین است.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود: از روز سه‌شنبه با ورود یک سامانه بارشی به کشور، ابرناکی، بارش باران، گاهی رعد و برق، وزش باد و در مناطق کوهستانی بارش برف در استان‌های واقع در شمال‌غرب، غرب و بخش‌هایی از جنوب غرب آغاز می‌شود که از اواخر روز سه‌شنبه استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز را نیز فرا می‌گیرد.

وی افزود: طی روزهای دوشنبه تا چهارشنبه در برخی ساعات وزش باد جنوبی، در استان‌های گیلان و اردبیل رخ خواهد داد، از پنج‌شنبه نیز با شمالی شدن جریانات و نفوذ هوای سرد، کاهش دما در نوار شمالی و بارش در سواحل دریای خزر رخ خواهد داد که تا جمعه ادامه می‌یابد.

نقشینه گفت: همچنین با افزایش سرعت باد در روی عراق، از بعدازظهر دوشنبه و روز سه‌شنبه پدیده گرد و غبار در برخی مناطق جنوب‌غرب کشور دور از انتظار نیست.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه امروز آسمان تهران صاف و در پاره‌ای نقاط غبارآلود است، گفت: امروز شهر کرد با دمای منفی 5 و بندرعباس با دمای 28 درجه سانتیگراد به ترتیب سردترین و گرمترین مناطق کشور هستند.