به گزارش افکارخبر به نقل از فارس، ناصر چرخساز با تشریح جزئیات ‌امدادرسانی جمعیت هلال‌احمر به زائران حسینی در 8 روز گذشته، گفت: 27 هزار و 393 زائر از اول آذر ماه تا ساعت 9 صبح امروز 9 آذر، به پایگاه‌های امدادی هلال‌احمر مراجعه کرده و علاوه بر درمان سرپایی 5 هزار و 980 تن، 67 زائر نیز به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی با اشاره به ارائه خدمات امدادی به 21 هزار و 346 تن از زائران از ابتدای آذر تا کنون، با اشاره به انجام عملیات جاده‌ای در طرح ملی امداد و نجات اربعین، عنوان کرد: به علاوه از چهارم آذر تا کنون 22 مورد عملیات جاده‌ای در ایلام با ١٦عملیات، اصفهان با یک عملیات، مرکزی با ٢ عملیات و خوزستان با ٣ عملیات) انجام شده است.

به گفته رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر، در جریان این عملیات‌ها به 274 حادثه‌دیده خدمات لازم ارائه شده است و 32 مجروح به صورت زمینی و 7 مجروح نیز به صورت هوایی به مراکز درمانی منتقل شدند.

وی افزود: 13 تن از زائران سرپایی درمان و عملیات رهاسازی برای 10 تن از مصدومان انجام شد.

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با بیان این که 70 پایگاه و پست ثابت، موقت و سیار درون مرزی در این طرح فعال است، اظهار کرد: بر این اساس در طرح ملی امداد و نجات اربعین حسینی 63 دستگاه آمبولانس، 29 دستگاه موتورسیکلت آمبولانسی، 24 دستگاه خودروی عملیاتی، هفت دستگاه خودروی فرماندهی و ارتباطی، چهار دستگاه اتوبوس آمبولانسی و پنج فروند بالگرد برای ارائه خدمات امدادی به زائران بکارگیری شده است.

چرخساز همچنین به فوت 12 زائر در مسیر کربلا اشاره کرد و گفت: 7 نفر در ایلام، 3 نفر در اصفهان و 2 نفر در العماره در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.