به گزارش افکارخبر به نقل از تسنیم، علی‌اصغر فانی امروز در حاشیه همایش دیده بیدار که به مناسبت هفته بسیج در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد، اظهار داشت: آموزش و پرورش استان ایلام به منظور ارائه خدمت‌رسانی بیشتر به زائران اربعین حسینی تمام مدارس را در اختیار زوار قرار داده است  و کلاس‌های درس تا پایان اربعین تعطیل است.

وی در خصوص صدور حکم ریاست دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: چندین بار برای دریافت حکم ریاست آقای مهرمحمدی اقدام کردیم و امیدواریم به زودی حکم ریاست وی بر دانشگاه فرهنگیان در شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شود. 

وزیر آموزش و پرورش در خصوص هزینه دوره آموزشی، ویژه پذیرفته‌شدگان در آزمون استخدامی آموزش و پرورش گفت: هنوز رقم دقیق این دوره آموزشی مشخص نیست اما بخشی از هزینه‌ها توسط دانشگاه فرهنگیان و بخشی توسط آموزش و پرورش تامین خواهد شد و تلاش بر این است تا داوطلبان کمترین هزینه را پرداخت کنند. 

فانی در خصوص بودجه سال 95 بیان کرد: هم‌اکنون در حال رایزنی با سازمان مدیریت هستیم تا بودجه آموزش و پرورش افزایش یابد و تاکنون 8 جلسه به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور، نمایندگان آموزش و پرورش و سازمان مدیریت و تعدادی از نمایندگان مجلس برگزار شده است که امیدواریم به نتایج خوبی دست یافته و بتوانیم مطالبات فرهنگیان را پرداخت کنیم. 

وی در خصوص ایمن‌سازی مدارس عنوان کرد: ایران تنها کشوری است که توانسته مدارس ناایمن را ایمن کند و این موضوع به صورت عملیاتی اجرا شده و در حد حرف باقی نمانده است، البته امیدواریم تا پایان برنامه ششم توسعه در صورت تامین اعتبارات لازم بتوانیم مدارس ناایمن باقی‌مانده را نیز استاندارد کنیم. با عزمی ملی طی برنامه‌های ششم و هفتم توسعه که پایان سال هفتم افق 1404 ایران است می‌توانیم تمامی مدارس را استانداردسازی و ایمن کنیم.

وزیر آموزش و پرورش در خصوص مدارس موردنیاز در مسکن مهر گفت: اکثر پروژه‌های مسکن مهر بدون فضای آموزشی در نظر گرفته شده است و طی تفاهمنامه‌ای که با وزارت راه داشتیم در سال تحصیلی جاری تا حد امکان، امکانات تحصیل دانش‌آموزان در پروژه‌های مسکن مهر فراهم شد و در حال حاضر مشکل بزرگی در این زمینه وجود ندارد اما در سال‌های آینده که جمعیت در پروژه‌های مسکن مهر ساکن شود نیاز به مدارس بیشتری است.

فانی در خصوص کمبود مدرسه در منطقه 22 شهر تهران خاطرنشان کرد: با توجه به جلساتی که در این زمینه داشتیم قرار شد تا انبوه‌سازان به میزانی که مسکن ساخته‌اند فضای آموزشی نیز تامین کنند، این موضوع باید به صورت یک قانون در مجلس شورای اسلامی مصوب شود تا افرادی که انبوه‌سازی می‌کنند متناسب با فضای مسکونی ایجاد شده، فضای آموزشی را تامین کنند.