به گزارش افکارخبر، محمدرضا رستمی با اشاره به مفاد اصلی بیمه ازدواج گفت: در این بیمه هزینه مشاوره‌های پیش از ازدواج، جهیزیه، مراسم ازدواج، حمایت از پرداخت مهریه و خسارت ناشی از طلاق یا فوت مدنظر است.

 

وی افزود: در زمان حاضر حدود 750 هزار ازدواج در سال رخ می‌دهد و از سوی دیگر وجود 10 میلیون جوان مجرد در کشور نیز حاکی از این مطلب است که هر سال، حدود یک دهم این شمار، امکان ازدواج دارند.

 

رستمی با اشاره به اینکه از روز گذشته بیمه ازدواج را با بیمه ایران آغاز کردیم، گفت: قرار است در فازهای بعدی در حوزه هایی همچون تحصیل، کارآفرینی و فراغت نیز بسته های اجرایی را برای جوانان معرفی کنیم.

 

وی اظهار امیدواری کرد که با انعقاد تفاهم نامه بیمه ازدواج، دغدغه های جوانان از جمله بخشی از تردید هایشان و اعتماد و امید آنان افزایش یابد.

 

معاون وزیر ورزش و جوانان در ادامه از دیگر نتایج این بیمه را برگشت مسئولیت های اجتماعی ازدواج به خانواده‌ها دانست که این مسئولیت‌ها به دلیل اقدامات نادرست در گذشته در برخی خانواده ها کم رنگ شده اند.

 

وی همچنین افزود: در فازهای بعدی بیمه به یکی از اساسی‌ترین موضوعات در خصوص جوانان یعنی تفریح و فراغت سالم پرداخته می‌شود.  مسأله تخلیه فشارهای هیجانی است. جامعه جوان نیازمند تفریحات سالم است تا بتواند فشارها و هیجاناتش را تخلیه کند و تفریح و فراغت سالم و پرهیجان نیازمند تأمین هزینه است که بسته حمایتی بیمه فراغت آن را پوشش خواهد داد.

 

رستمی با اشاره به اینکه امکان ندارد برای آینده یک جامعه فکر کرد و سرمایه گذاری کرد بدون مشارکت خود جامعه، گفت: مشارکت جامعه جوان و به خصوص خانواده‌ها در سرنوشت آینده آنها یکی از معیارهای مهم این تفاهم نامه بود. موضوعی که به اشتباه مشکلات و پدیده های مرتبط با جوان را از خانواده بیرون کشید و وارد نظام آموزشی کرد و بعد وارد جامعه شد و این پخش شدگی منجر به توسعه انواع معضلات در جامعه جوان شد.

 

معاون ساماندهی امور جوانان در ادامه با اشاره به اینکه تردیدی نیست که مسئولیت پذیری و مشارکت جوانان و خانواده آنها در سرنوشت آینده آنها بسیار تأثیرگذار و کلیدی است، افزود: با این رویکرد ما می‌خواهیم در مرحله عمل اقدامی انجام دهیم که جوان ما از ازدواج هراس نداشته باشد، از فرزند آوری نترسد، از کسب و کار و ورود به یک شغل مناسب نترسد، از تفریح و سرگرمی سالم گریزان نباشد و آینده تحصیلی روشنی را برای خود ترسیم کند. مجموعه این موارد که در عمل فرد جوان در زندگی خود لمس می کند، در قالب یک تفاهم نامه با بیمه ایران تعریف شد و دنبال شد.

 

همچنین رستمی با اشاره به اینکه بیمه ایران به لحاظ اقتصادی و اجتماعی سرمایه ملی بزرگی است، گفت: بیمه ایران تاکنون نقش آفرینی‌های بزرگی را داشته است و در موضوعاتی مثل جوانان که دغدغه اصلی کشور است به دنبال سودآوری صرف نیست و این یک ارزش عظیم اجتماعی است که به حمایت از حوزه جوان ورود کرده است.