به گزارش افکارخبر، سردار قاسم رضایی فرمانده مرزبانی ناجا در حاشیه هفتمین نشست مشترک مرزی ایران و عراق در شهر خانقین اظهار داشت: در این نشست در راستای تسهیل تردد زوار عتبات در اربعین سال آینده، بحث «حذف روادید» در  صورت موافقت مراجع سیاسی و وزارت خارجه دو کشور صحبت شد.

وی افزود: در صورتی که با حذف روادید موافقت نشود، پیشنهاد دیگری تحت عنوان حذف روادید جمعی مطرح خواهد شد. 

فرمانده مرزبانی ناجا ادامه داد: اجرای پیشنهاد دوم و حذف روادید جمعی، باعث می شود تا زوار به صورت انفرادی سفر کنند و دیگر لزومی به صدور روادید جمعی نیست.

وی بیان داشت: مرزبانان دو کشور موافقت کردند که با همکاری سازمان های مسئول و متولی در ایران و عراق، نسبت به رایزنی جهت افتتاح پایانه مرزی چهارم ( مرز خسروی ) در راستای کاهش حجم تردد از سه مرز مهران، شلمچه و چزابه اقدام شود.

سردار رضایی با اشاره به تصویب محور دوم این نشست افزود: مبارزه با عناصر معاند و پاکسازی نقاط آلوده از وجود اشرار و قاچاقچیان، همکاری و تبادل اطلاعات مرزبانی دو کشور در این زمینه نیز تصویب شد.

فرمانده مرزبانی ناجا تصریح کرد: در راستای جلوگیری از قاچاق و جابجایی مواد ممنوعه نیز تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته شد.

سردار رضایی در پایان ضمن تشکر و قدردانی از اقدامات خوب مرزبانی عراق در راستای تسهیل تردد زوار در راهپیمایی بزرگ اربعین، از برگزاری هشتمین نشست مرزی مشترک در بهمن ماه سال جاری در تهران خبر داد.

گفتنی است هفتمین نشست یک روزه فرماندهان مرزی ایران و عراق با حضور سرتیپ پاسدار قاسم رضایی و سپهبد حامد عبدالله ابراهیم در شهر خانقین عراق برگزار شد.