به گزارش افکارخبر، براساس نقشه‌های هم دیدی و آینده‌نگری و طبق تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی‌، امروز هوا در اغلب مناطق کشور آرام است.

 

از اواخر وقت امروز پنج‌شنبه، ابرناکی در غرب کشور افزایش یافته و روز جمعه در غرب، دامنه‌های غربی و ارتفاعات زاگرس مرکزی بارش پیش‌بینی می‌شود.

 

‌این شرایط ‌به طور خفیف در استان‌های آذربایجان شرقی،‌ آذربایجان غربی، شمال استان اردبیل، استان گیلان و به تدریج دامنه‌های جنوبی البرز نیز رخ خواهد داد.

 

روز شنبه شاهد کاهش ناپایداری‌ها از نیمه غربی کشور خواهیم بود.

 

امروز پنج‌شنبه 26 آذرماه، آسمان استان تهران کمی ابری در پاره‌ای نقاط غبار محلی و در اواخر وقت امروز رشد ابر در ارتفاعات پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما امروز در تهران به ترتیب 8 درجه و 1- درجه است.

 

همچنین روز آینده آسمان استان تهران نیمه‌ابری در ارتفاعات بارش پراکنده همراه با مه رقیق خواهد بود؛ روز شنبه 28 آذرماه نیز آسمان تهران نیمه‌ابری، گاهی ابری، در پاره‌ای نقاط غبار صبحگاهی و در طول روز وزش باد پیش‌بینی می‌شود، بیشینه و کمینه دما در روز شنبه در این استان به ترتیب 8 و صفر درجه است.

 

در استان خراسان شمالی امروز، آسمان نیمه‌ابری و مه‌آلود و احتمال بارش پراکنده وجود دارد، بیشینه و کمینه دما امروز در این استان به ترتیب 5 ‌درجه و 1- درجه است؛ همچنین روز آینده آسمان استان خراسان شمالی نیمه‌ابری و مه‌آلود در پاره‌ای نقاط با احتمال بارش پیش‌بینی می‌شود.

 

در استان خراسان رضوی، امروز آسمان کمی ابری تا نیمه‌ابری، در پاره‌ای نقاط مه صبحگاهی مشاهده می‌شود، بیشینه و کمینه دما در این استان امروز 7 درجه و 1- درجه است.