به گزارش افکارخبر، محمدباقر نوبخت در جریان بیست و دومین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها که پیش از ظهر امروز در ساختمان قدیم مجلس شورای اسلامی برگزار شد با بیان اینکه مدیریت شهری هم‌اکنون وضع و حال مناسبی ندارد، اظهار داشت: در خصوص مدیریت شهری دیدگاه‌های مختلفی وجود دارد که آخرین مطالعات در خصوص مدیریت شهری موفق باید از سه مؤلفه دولت، نهادهای عمومی و مردمی و بخش خصوصی برخوردار باشد.

وی با اشاره به واسپاری برخی از اختیارات دولت به مدیریت شهری بیان داشت: در این زمینه نیز شوراها می‌توانند با توجه به درایت و برنامه‌ریزی که دارند چالش‌های روبه‌رو را مرتفع کنند.

نوبخت اظهار امیدواری کرد که مدیریت شهری با حمایت شوراها وضعیت بهتری را داشته باشد.

سخنگوی دولت با اشاره به تمایل دولت یازدهم و حمایت از جامعه شوراها بیان داشت:‌ این فرصت مغتنمی برای مدیریت شهری محسوب می‌شود و باید آن را قدر دانست.

وی با اشاره به محدودیت‌های مالی و اعتباری در دولت یازدهم گفت: علی‌رغم همه این شرایط اما دولت یازدهم بیش از دولت‌‌های گذشته در خصوص تقویت مالی و حمایتی برای ارتقای اثربخشی شوراها اقداماتی را انجام داده است.

نوبخت از آمادگی دولت یازدهم برای حمایت از شوراها خبر داد و گفت:‌ دولت می‌تواند از طریق تقدیم لایحه به مجلس اقدامات مؤثری را برای حمایت از شوراها بردارد.

وی گفت: دولت دارای یک ظرفیت مهم در حوزه‌های کارشناسی، مالی و تخصصی است و می‌توان از این ظرفیت به نحو مطلوب برای ارتقای جایگاه شوراها استفاده کرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور همچنین به نگاه دولت به مسئله مردم‌سالاری دینی و همچنین شوراها اشاره کرد و گفت: شوراها برخاسته از رأی مردم است و دولت نهایت کمک و مساعدت را به مجموعه‌ شوراها داشته است.

وی در پایان با اشاره به تخصیص اعتبارات برای شوراها گفت: علی‌رغم تخصیص اعتبارات در ردیف بودجه، حمایت‌های لازم را نیز از شوراها خواهیم داشت.