به گزارش افکارخبر، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در حاشیه جلسه شورای عالی استان‌ها در جمع خبرنگاران حضور یافت در پاسخ به پرسشی در خصوص اختصاص وام 25 میلیونی خودرو در شرایطی که تهران و سایر کلانشهرها با آلودگی هوای شدید مواجه هستند، گفت: اقدام دولت برای تقویت صنعت خودرو و تولید در سراسر کشور بود و اینکه فکر کنید همه این خودروها قرار است به تهران بیایند اشتباه است.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه قرار است یک سوم این خودروها در تهران تردد داشته باشند، گفت: به یک‌ سوم و غیره ورود نکنید. اقدام دولت کار شایسته‌ای بود و هدف خاص خودش را داشت اما اینکه بگوییم در جهت نوسازی ناوگان شهری اقداماتی انجام شود حرف سنجیده و درستی است. بر همین اساس نیز طرحی در سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در جهت  نوسازی ناوگان شهری تهیه شده است که به سهم خود می‌تواند‌ آلودگی هوا را برطرف کند.

سخنگوی دولت افزود: امیدواریم بتوانیم در خصوص بهبود ناوگان شهری اقدام کنیم. مشابه این طرح در مشهد اجرایی شده و با مشارکت مدیریت شهری مشهد و دولت 200 دستگاه اتوبوس خریداری شده است.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه به نظر می‌رسد توسعه حمل و نقل عمومی در اولویت دولت نیست چرا که هیچ بودجه‌ای در این خصوص به شهرداری پرداخت نکرده است، گفت: قطعا توسعه حمل و نقل عمومی در اولویت دولت قرار دارد. حضور بنده در جمع اعضای شوراها نیز به این دلیل بود که اعلام کنم دولت آمادگی دارد با رایزنی و تصمیم هر نوع مساعدتی را برای بهبود شهرها از جمله موضوع حمل و نقل آنها انجام دهد.