به گزارش افکارنیوز،

معاونت منابع انسانی قوه قضاییه اعلام کرد: در راستای اجرای ماده 84 قانون آیین دادرسی کیفری و با عنایت به تصویب آیین نامه میانجی‌گری در امور کیفری توسط ریاست محترم قوه قضاییه؛ به اطلاع کلیه متقاضیان پروانه موسسه میانجیگری می‌رساند؛ با توجه به لزوم تصویب آیین‌نامه میانجی‌گری در امور کیفری توسط هیات محترم وزیران، پذیرش تقاضای صدور پروانه متقاضیان تا زمان یاد شده امکان پذیر نیست.

براساس آیین نامه میانجی گری در امور کیفری؛ میانجی‏گری فرایندی است که طی آن بزه‏‌دیده‏ و متهم با مدیریت میانجی‏گر در فضای مناسب در خصوص علل، آثار و نتایج جرم انتسابی و نیز راه های جبران خسارات ناشی از آن نسبت به بزه‌دیده‏ و متهم گفتگو نموده و در صورت حصول سازش، تعهدات و حقوق طرفین تعیین می‌گردد.

همچنین براساس ماده 14 این آیین نامه به منظور احراز صلاحیت مؤسسه و صدور پروانه میانجی گری، هماهنگی، برنامه­ ریزی، ایجاد وحدت رویه و نظارت بر فعالیت مؤسسات میانجی‌گری و ابطال پروانه مذکور، در سراسر کشور، مرکز امور میانجی‌گری در معاونت منابع انسانی قوه قضاییه تشکیل می ­شود.

لازم به ذکر است پس از تصویب آیین‌نامه در هیات محترم وزیران، مدارک مورد نیاز و مراحل صدور پروانه موسسه میانجیگری در اطلاعیه‌های بعدی از طریق پرتال جامع معاونت منابع انسانی به نشانی (www.qazahrm.ir) اعلام خواهد شد.