به گزارش افکارنیوز،

رسول کوهپایه‌زاده در بیست و چهارمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی که صبح امروز در شعبه 15 دادگاه انقلاب و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد در خصوص بدهی موکل خود، اظهار داشت: همان‌گونه که قبلاً گفته شد موکل وکالتی بلاعزل را برای انتقال اموال در داخل ایران در اختیار دوستان شرکت نفت قرار داده است.

وی افزود: باتوجه به تحریم‌های ظالمانه غرب علیه جمهوری اسلامی نه تنها زنجانی، بلکه سایر اشخاص حقیقی و حقوقی به‌دلیل تحریم‌ها در بحث استرداد و انتقال وجوه با مشکل مواجه بودند.

وکیل بابک زنجانی در ادامه با بیان اینکه اقدامات قابل توجهی از سوی موکلم برای تسریع بازپرداخت وجوه درحال انجام است، گفت: دادگاه به‌دلیل محرمانه بودن در جریان موضوع است و با توجه به اقدام موکل برای پرداخت مطالبات، در صورتت صلاحدید و در راستای تحقق وصول  مطالبات تقاضا داریم فرصت چندماهه‌ای را در اختیار موکل قرار دهید تا مقداماب بازپرداخت فراهم شود.

کوهپایه زاده تصریح کرد: با توجه به اینکه تحریم‌ها در حال برداشته شدن است و در چند ماه آینده زمینه انتقال وجود فراهم می‌شود، امیدواریم طی این مدت موکل بتواند مطالبات شرکت‌ نفت را پرداخت کند.

وی با بیان اینکه مطالبات شرکت نفت شامل دو بخش محموله‌های نفتی و واریز یک میلیارد و 427 میلیون و 500 هزار یورو به‌صورت نقدی است، گفت: از مجموع مبلغ واریز شده به صولت نقدی 660 میلیون یورو به دستور شرکت نفت به پیمانکاران پرداخت شده و با تلاش های صورت گرفته از سوی دادسرا طی مدت گذشته 2 هزار و 600 میلیارد تومان از اموال موکل در داخل کشور شناسایی و ارزیابی شد.

وی خاطرنشان کرد: با تهاتر این مبلغ با مبلغ باقی‌مانده از واریز نقدی‌، می‌توان گفت وجوه نقدی که موکلم بدهکار بوده است تهاتر شده است.