به گزارش افکارنیوز،

سیدتقی نوربخش اظهار داشت: با توجه به حاشیه‌سازی‌های اخیر آقای مرتضوی، برای رفع شبهات و حفظ منافع سازمان تأمین اجتماعی و مصالح بیمه‌شدگان و بازنشستگان عزیز، مدیران سازمان در زمان مقتضی به ادعاهای کذب وی در خصوص چگونگی خرید سهام ذوب آهن، عدم صدور کیفرخواست و همین طور نحوه معامله با بابک زنجانی و اجرای مصوبات دولت قبل در رابطه با پرداخت به داروخانه‌ها پاسخ خواهند داد.

وی با تأکید بر اعتماد و اعتقاد خود به دستگاه قضایی کشور اظهار داشت: ما در سازمان تأمین اجتماعی تنها به دنبال اجرای عدالت و صیانت از حقوق بیمه‌شدگان و بازنشستگان هستیم و علی‌رغم ادعای ایشان مبنی بر صادر شدن قرار منع تعقیب در مورد پرونده بابک زنجانی، این پرونده را تا حصول نتیجه نهایی و اجرای عدالت دنبال می‌کنیم. در همین رابطه از هفته گذشته تیم حقوقی سازمان تأمین اجتماعی را نیز تقویت کرده‌ایم تا از منافع بیمه‌شدگان سازمان دفاع بهتر و قوی‌تری صورت گیرد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی همچنین از ارسال نامه به رئیس قوه قضائیه برای تسریع در رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی خبر داد و گفت: اخیراً نامه‌ای به آیت الله لاریجانی ریاست محترم قوه قضائیه نوشته و از ایشان درخواست کرده‌ام که بر اساس ماده 107 قانون تأمین اجتماعی و قانون تحقیق و تفحص که بر رسیدگی خارج از نوبت به پرونده‌های قضایی سازمان تأکید دارد، پرونده وی نیز سریع‌تر بررسی شود.

نوربخش اظهار داشت: در یک مورد در ارتباط با سهام ذوب آهن عرض کنم که علی‌رغم مسائل مطرح شده از سوی ایشان که دو هزار میلیارد تومان بابت رد دین دولت به سازمان داده شده، این موضوع کذب است و در حال حاضر سازمان در حال بازپرداخت بدهی‌های مربوط به خرید سهام این شرکت در زمان مدیریت وی است.

وی گفت: طی 2 سال گذشته سعی ما بر این بود که ضمن پیگیری روال قانونی و تلاش برای استیفای حقوق سازمان، از وارد شدن به فضاهای سیاسی و رسانه‌ای در رابطه با پرونده مدیرعامل سابق سازمان پرهیز کنیم اما کماکان در روزها و هفته‌های اخیر شاهد قوت گرفتن جنجال‌آفرینی و اقدامات تخریبی وی برعلیه سازمان تأمین اجتماعی هستیم.

وی ادامه داد: مسئولان سازمان تأمین اجتماعی برای روشنگری و مشخص شدن حقیقت و همچنین ماندگاری در تاریخ جواب وی را در حد ضرورت خواهند داد.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی ضمن اظهار تأسف از تخلفات صورت گرفته در دوره گذشته بر اساس کیفرخواست دادستان و تحقیق و تفحص، گفت: در دوره مدیریت وی مسائل اقتصادی فراوانی برای سازمان ایجاد شده و به اعتبار سازمان به عنوان یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی خدشه وارد شده است.

نوربخش گفت: اینکه مدیرعامل بزرگترین سازمان بیمه‌گر اجتماعی کشور در اتاق خود دوربین مخفی کار گذاشته و از یک ارباب رجوع فیلم مخفی گرفته و این فیلم توسط رئیس دولت وقت در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به نمایش گذاشته شود، چه معنایی دارد؟

وی ادامه داد: بدیهی است با فرآیندهایی از این دست اعتماد میان سازمان و شرکای اجتماعی‌اش مخدوش می‌گردد که خسارت این قبیل اقدامات قابل جبران نیست.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با تأکید بر اینکه عواقب ضربه زدن به اعتماد میان سازمان و بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران، بسیار بیشتر از مسائل اقتصادی مطرح شده است، گفت: مهمترین تولید یک سازمان بیمه‌گر امنیت اجتماعی است و در دوره تصدی ایشان علاوه بر موارد فوق الذکر اتفاقاتی روی داد که امنیت اجتماعی را به چالش کشید.