به گزارش افکارنیوز،

محمدباقر قالیباف در حاشیه همایش هزار مدیر مدرسه آماده که صبح امروز در فرهنگسرای بهمن برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بحث مربوط به آموزش و بالا بردن سطح آگاهی برای مقابله با بلایای طبیعی به ویژه در شهری مانند تهران موضوع بسیار مهمی است.

وی افزود: امور مربوط به هزار مدرسه آمده را با همکاری آموزش و پرورش انجام خواهیم داد. این اقدامات از چندی در حدود 400 مدرسه آغاز شده و آن را به یک هزار مدرسه خواهیم رساند.

شهردار تهران تصریح کرد: تلاش می‌کنیم مدارس به حد استانداردی در حوزه بحران و پیشگیری دست یابند. در این راستا شهرداری تهران آموزش، تجهیزات و تهیه متون را در مدارس برعهده خواهد گرفت.

وی با اشاره به راه اندازی گروه‌های دوام در محلات شهر تهران گفت: این گروه‌ها در مدارس نیز راه اندازی خواهد شد که در این صورت در واقع آموزش‌ها به مدارس و سطوح دیگر جامعه منتقل می‌شود.

قالیباف با اشاره به اینکه در این زمینه با هلال احمر تفاهم نامه‌ای منعقد کرده‌ایم تا در حوزه آموزش تجهیزات همکاری لازم صورت گیرد و اجرایی شود، گفت: سوله‌های مدیریت بحران در سطح شهر تهران کارکرد اصلی خود را دارند و بیش از هزار سوله طی 10 سال گذشته به موضوعات امداد و بحران اختصاص یافته است.

وی افزود: 34 مورد از این سوله‌ها به طور 100 درصد فعال هستند و تجهیزات و امکانات لازم را در آنها قرار داده‌ایم و در مابقی سوله‌ها نیز نقش بحران از فضای عمومی جدا است و فضای عمومی در اختیار ورزش بانوان قرار گرفته و در صورت بروز بحران در اختیار سازمان مدیریت بحران قرار می‌گیرد اما دقت داشته باشید که ورزش برای سلامت و آمادگی جسمانی مردم مهم است.