به گزارش خبرنگار مهر، اسامی پذیرفته شدگان نهایی ۱۳۸ کدرشتهامتحانی از ۱۴۸ کد رشته امتحانی آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۰ اعلام شده است و فهرست اسامی قبول شدگان نهایی ۱۰ کد رشته امتحانی باقیمانده پس از هماهنگی با نهادهای مربوطه اعلام خواهد شد.

اعلام ۱۰ رشته امتحانی دارای شرایط خاص در فرصت بعدی

بر اساس اعلام سازمان سنجش، اسامی قبول شدگان ۱۰ کد رشته امتحانی اطلاعات و حفاظت اطلاعات، مدیریت امور دفاعی ارتش، مدیریت امور دفاعی سپاه، فرماندهی مدیریت انتظامی، مدیریت اطلاعاتی، مطالعات دفاعی استراتژیک، اطلاعات استراتژیک، آماد، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل به علت داشتن شرایط خاص با هماهنگی ارگانهای مربوط استخراج و اعلام می شود.

اعلام زمان ثبت نام پذیرفته شدگان در دانشگاهها

کلیه‌ پذیرفته‌ شدگانی‌ که‌ اسامی‌ آنها به‌ عنوان‌ پذیرفته‌ شدگان‌ نهایی‌ هریک‌ از ۱۳۸ کد رشته‌ امتحانی‌ اعلام‌ شده می توانند در یکی از روزهای‌ دوشنبه، سه‌شنبه و چهار‌شنبه ۱۴ تا ۱۶ شهریور برای ‌ثبت‌نام‌ به ‌دانشگاهها و موسسات‌آموزش‌عالی مربوطه مراجعه کنند.

انتشار کارنامه داوطلبان در اوایل مهرماه

عدم مراجعه پذیرفته‌شدگان در زمان تعیین شده برای ثبت‌نام به منزله انصراف از ادامه تحصیل تلقی می شود. کارنامه داوطلبان واجد شرایط گزینش، حاوی رتبه داوطلب و آخرین رتبه پذیرفته شده اوایل مهرماه از طریق سایت سازمان سنجش قابل دسترسی است.

مدارک‌ لازم‌ برای‌ ثبت‌نام‌ پذیرفته شدگان در کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۰

سازمان سنجش آموزش کشور مجموعه ای از مدارک مورد نیاز برای ثبت نام در دانشگاهها را اعلام کرده است که داوطلبان باید برای تکمیل آن به سایت سازمان مراجعه کنند. از جمله این مدارک می توان به اصل‌ و تصویر مدرک‌ کارشناسی‌(لیسانس‌) مورد تایید وزارت‌ علوم‌، یا وزارت‌ بهداشت‌ و یا شورای‌عالی‌انقلاب‌ فرهنگی، گواهی معدل برای افرادی که در زمان ثبت‌نام آزمون دانشجو بوده‌اند، اشاره کرد.

اصل‌ و تصویر شناسنامه‌ و کارت ملی، شش‌ قطعه‌ عکس‌ تمام‌ رخ‌ ۴×۳ تهیه‌ شده‌ در سال‌ جاری‌، مدرک نشان دهنده وضعیت‌ نظام‌ وظیفه، حکم‌ مرخصی‌ سالانه‌ یا موافقت‌ کتبی‌ برای‌ کارمندان‌ دولت، اصل‌ گواهی‌ تایید شده‌ توسط دانشگاه برای رتبه‌ اولها، ارائه‌ معرفی‌ نامه‌ رسمی‌ برای‌ کارشناسان وزارت‌ آموزش‌ و پرورش‌ نیز از دیگر مدارک مورد نیاز است.

ممانعت از ثبت نام افرادی که دارای مغایرت معدل باشند

از ثبت نام افرادی که دارای مغایرت معدل باشند ممانعت به عمل می آید. مغایرت معدل به این معنی است که معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ثبت نامی از طرف داوطلبان به این سازمان باشد.

همچنین پذیرفته‌شدگانی ‌که‌ حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ۹۰ فارغ‌التحصیل‌ نشوند، نمی توانند ثبت‌نام کنند و قبولی آنها " کان‌ لم‌ کن " تلقی‌ می شود.

عدم اعلام نتایج مصاحبه شوندگان دانشگاه امام حسین(ع)، دانشکده نیروی انتظامی و دانشکده صدا و سیما

دانشگاه امام حسین(ع)، دانشکده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و دانشکده صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران واحد تهران تا زمان مقرر نتایج مصاحبه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت خود را به سازمان سنجش اعلام نکرده اند و از این رو ظرفیت پذیرش اینگونه موسسات در این اعلام نتیجه منظور نشده است.