به گزارش خبرگزاری مهر، ذبیح الله برجسته فیزیوتراپیست، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: وقتی افراد ناچار هستند ساعات طولانی در یک مکان خاص بنشینند، مانند نشستن در سالن تئاتر بهتر است که به طور متناوب پاهای خود را روی هم انداخته و آنها را در این حالت تعویض کنند، این کار کمک میکند که کمر و ماهیچههای ران از حالت سکون خارج شود.

وی با اشاره به این که مبتلایان به کمردرد مزمن باید تشک های بادی را کنار بگذارند، توصیه کرد: تختخواب موضوع مهمی است که باید مورد توجه قرار گیرد، در این خصوص توصیه می‌شود هنگام شب در جای خود حرکت و چرخش و جابه‌جایی داشته باشند و اگر از تشک‌های بادی استفاده می‌کنند، آن را کنار بگذارند.

برجسته با تاکید بر این که مبتلایان به کمردرهای مزمن از بلند کردن وزنه و اشیای سنگین خودداری کنند، تصریح کرد: وقتی به هر دلیل واقعا ناچار می‌شوید که شیء سنگینی را بلند کنید، با خم کردن زانوها و نشیمنگاه کاملا بنشینید و در حین بلند کردن شیء سنگین باید آن را نزدیک بدن خود قرار دهید؛ به طوری که ماهیچه‌های پا، حداکثر فشار بار را تحمل کنند.


این فیزیوتراپیست افزود: لوازم خانگی را که به طور دائمی و منظم استفاده میشوند باید در قفسهها و محلهایی گذاشته شود که به راحتی قابل دسترسی باشند به طوری که برای دست یافتن به آنها نیازی به خم شدن و حرکات کششی زیاد نداشته باشند.