به گزارش افکارنیوز،

در خبرها آمده بود که یک زن افغانستانی برای زایمانی به بیمارستانی در جنوب تهران مراجعه می‌کند.

این خانم که به علت فقر توانایی انجام آزمایش سونوگرافی را نداشته، بعد از زایمان متوجه می‌شود که دوقلو به دنیا آورده است. وی هزینه یک زایمان را به سختی فراهم کرده و آن را به بیمارستان داده بود اما مسئولان بیمارستان از او طلب پول زایمان دوم را می‌کنند.

در نتیجه مسئولان بیمارستان زمانی که متوجه می‌شوند این زن قادر به پرداخت هزینه نیست، یکی از دوقلوها را گروگان گرفته و طلب پول کرده‌اند.

این زن بعد از آنکه نتوانسته پول را پرداخت کند، به دادگاه رفته و با طرح شکایت توانسته نوزاد خود را تحویل بگیرد.

اما واقعیت ماجرا این است که این کودک به علت یک بیماری تنفسی در بیمارستان نگه داشته شده است.

عباس زارع‌نژاد مشاور وزیر بهداشت در تشریح ماجرای ترخیص نکردن و مطالبه پول برای تولد یکی از این نوزادان در بیمارستان مربوطه یکی از رسانه‌ها، گفت: تولد این دوقلوها در یکی از بیمارستان‌های تامین اجتماعی صورت پذیرفته است و آن طور هم که مسئولان بیمارستان عنوان می‌کنند، این زن گواهی ولادت هر دو فرزند خود را نیز دریافت کرده است ولی علت نگه داشتن یکی از این نوزادان در بیمارستان؛ ابتلای نوزاد به یک نوع بیماری تنفسی بوده که نیاز به مراقبت‌های ویژه داشته و به همین دلیل در بخش نوزادان بستری شده تا خدمات درمانی دریافت کند. 

مدیرکل روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: مسئولان بیمارستان عنوان می‌کنند که این زن هویت خود را نیز به درستی اعلام نکرده است و گرو نگه ‌داشتن فرزند او به دلیل عدم تسویه مالی ادعای درستی نیست.

مشاور وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: با این وجود بیمارستان مربوطه یکی از بیمارستان‌های تامین اجتماعی بوده است و ارتباطی با وزارت بهداشت ندارد کما اینکه مسئولان این بیمارستان باید سریع این مشکل را به وزارت بهداشت اعلام می‌کردند ولی با این وجود در حال حاضر با مشخص شدن این جریان اداره نظارت بر درمان وزارت بهداشت این موضوع را در دست بررسی دارد.