به گزارش افکارنیوز،

در این دیدار که با ملاقات مردمی آغاز شد، شورایاران و فعالان محلی گزارشی از وضعیت موجود محله جنت آباد ارائه کردند.

روح الله حیدرزاده، دبیر شورایاری محله جنت آباد در این جلسه گفت: در ضلع جنوب شهرک بعثت، زمینی با مساحت ۳۰۰۰ متر مربع به پارکینگ ماشین‌های اوراقی و محلی برای صافکاری و نقاشی تبدیل شده است و چون در بافت شهری قرار دارد، برای ساکنان مشکلات زیادی ایجاد کرده است.

وی همچنین گفت که در خیابان علامه طباطبایی تپه ای با مساحت حدود ۶۰۰۰ متر مربع وجود دارد که مشکلات اجتماعی ایجاد کرده و با ایجاد فضای سبز و پارک در بالای آن و مجموعه ورزشی در پایین آن می توان مکان مناسبی را برای مردم ایجاد کرد.

به گفته دبیر شورایاری محله جنت آباد، دره ذغالی‌ها در این محله، مکانی بسیار بکر و زیباست و می تواند شبیه بوستان نهج البلاغه شود اما به دلیل اینکه رها شده اکنون محل تجمع معتادین است و بسیاری از معتادان با پاکسازی دره فرحزاد معتادان به این محل نقل مکان کرده‌اند.

عبدالرضا از دیگر اعضای شورایاری این محله در ادامه به مشکلات دیگری اشاره کرد و افزود:در تقاطع جنت آباد و نیایش یک پل عابر پیاده داریم که روبروی آن یک بازارچه میوه و تره بار وجود دارد که به علت استفاده زیاد مردم از این پل درخواست مکانیزه شدن پل را داریم.

به گفته اعضای شورایاری این محله، کمبود فضای ورزشی و رهاشدن عملیات ساخت یک سوله ورزشی که ۵۰ تا ۶۰ درصد آن پیش رفته و نیمه کاره رها شده و همچنین نیاز به کانکس نیروی انتظامی از مهمترین مطالبات ساکنان محله جنت آباد است. ساکنان محلی و شورایاران می‌گویند، صورتی که شهرداری کانکس استقرار آن ها را فراهم کند، نیروی ناجا در شهرک مستقر شود.

شماری از ساکنان محله جنت آباد در این جلسه دیدار مردمی، درخواست‌هایی برای توسعه خط اتوبوس‌های تندرو را هم ارائه کردند.

در ادامه، عابدینی،نماینده مساجد هم گفت: مسجد نیایش جزو ۴۰۰ مسجدی است که از پروژه های شهرداری بوده است و به علت تاخیر در پرداخت هزینه های ساخت، دچار مشکل شده ایم و در برخی موارد چند برابر هزینه کرده ایم.در این چند سال شهرداری به مدارس کمک ویژه ای کرده و از عوامل شهرداری در این حوزه تشکر می کنیم اما در جنت آباد شمالی ایستگاه تاکسی نداریم و یا تاکسی ها توقف نمی کنند و اهالی، سوار تاکسی های شخصی می شوند که بعضا مشکلاتی را ایجاد کرده است.

پس از این مقصودی، مدیر محله جنت آباد هم با اشاره به اقدام خوب شهرداری در راه اندازی هیات امنا و سرای محله بر ضرورت حمایت از سراها و شورایاری‌ها تاکید کرد به گونه ای که آنها تا بتوانند موثرتر عمل کنند. به گفته وی همچنین برای مدیر خانه ها انگیزه های تشویقی لازم است.

گزارش های محلی و اظهار نظر شورایاران و دیگر معتمدان که به پایان رسید، دکتر محسن پیرهادی، با بیان این که در شورای شهر و شهرداری برای تامین بودجه و نظارت باید مدل های جدیدی در پیش بگیریم گفت: ما دنبال راه‌اندازی سامانه  نظارتی در شورای شهر هستیم که موجب می‌شود به صورت آنلاین با مردم و شورایاری در ارتباط باشیم.

وی افزود: مدل تعریف بودجه، کسب درآمد و هزینه در تهران قدیمی است و شهرداری باید شیوه های نوین برای مدیریت شهر را در پیش گیرد.

به گفته پیرهادی، رکود ساخت و ساز بر شهرداری تهران اثر گذاشته و وضعیت مالی شهرداری مناسب نیست اما در همین شرایط هم باید به سیما و منظر شهری توجه داشته باشیم و نباید برای کسب درآمد نباید قوانین و مقررات را نادیده بگیریم یا گزینشی اجرا کنیم.

وی با اشاره به این که حضور مسئولین شهری در محلات و مساجد ضروری است، گفت: با وضع فعلی نیز بسیاری از مشکلات با مدیریت صحیح و با کمک مردم قابل برطرف شدن است و مسئولان با حضور در کف جامعه باید مشکلات را بشنوند و این گونه مسائل را برطرف کنند.

پیرهادی در مورد مسائل و مشکلات مردم در محله جنت آباد که در این جلسه مطرح شده، گفت: دیدارهای محلی و ملاقات مردمی باعث می‌شود نیازهای واقعی جامعه را از مردم بشنویم. مردم بهترین مشاوران در اداره شهر هستند ، آنها صدای شهروند و زبان گویای واقعیت‌هایی که اغلب کمتر دیده و شنیده می شوند.

این عضو شورا تاکید کرد: شهرداری برای موضوعات فرهنگی و قرآنی در سطح محله‌ها باید بودجه در نظر بگیرد، متاسفانه گزارش‌هایی به ما می‌رسد که نشان می‌دهد در مواردی اعتبارات با نام خودگرانی و درآمد‌زایی درسرای  محلات نادیده گرفته شده است.

پیرهادی در پایان ضمن قدردانی از زحمات شورایاری، هیات امنا، ائمه مساجد و معتمدین محلی از اعلام و پیگیری مشکلات و مسایل محله در هفته‌های آینده خبر داد و تاکید کرد نتایج پیگیری ها به شورایاری ها و مدیر محله اعلام می شود.