حمید عربنژاد اظهار داشت: یک فروند هواپیمای ایرباس شرکت هواپیمایی ماهان به شماره پرواز ۶۱۳ که ساعت۲۲:۳۰ شنبه شب از تهران عازم مشهد مقدس شده بود، هنگام فرود در فرودگاه شهید هاشمی نژاد این شهر با بروز مشکل در چرخ مواجه شد که با تبحر خلبان، هواپیما و مسافران به سلامت به زمین نشستند.

به گزارش فارس، وی ادامه داد: این هواپیما حدود ساعت ۲۴، به هنگام فرود در باند فرودگاه به علت ترکیدگی چرخ جلو، با مشکل مواجه شد اما به سلامت فرود آمد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان اظهار داشت: ‌ این اتفاق خوشبختانه تلفات جانی در بر نداشت ولی برخی از مسافران دچار جراحات سطحی شدند که بلافاصله به درمانگاه منتقل و تحت مداوا قرار گرفتند.

وی ادامه داد: تعداد مسافران این هواپیما حدود ۲۳۰ نفر بودند که پس از بروز این سانحه هیچ یک از سرنشینان آسیب جدی ندیدند.

عرب‌نژاد خاطرنشان کرد: تنها هشت نفر از مصدومان این حادثه در فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد به صورت سرپایی مداوا شدند و سه نفر به بیمارستان‌های شهید کامیاب و امام رضا(ع) مشهد انتقال یافتند که آنها نیز هم‌اکنون مداوا شده‌‌اند.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ماهان با اشاره به اینکه هم‌اکنون مشکل فنی چرخ‌های این هواپیما نیز برطرف شده است، ‌ اظهار داشت: ترکیدن لاستیک‌های هواپیما و یا مشکلات چرخ جزو مشکلات فنی خاص هواپیما محسوب نمی‌شود و این مورد برای هر شرکت هواپیمایی در دنیا پیش می‌‌آید.

عرب‌نژاد ادامه داد: مهارت خاص خلبان در کنترل هواپیما در چنین مواقعی بسیار قابل توجه است که در این پرواز نیز مهارت خلبان موجب شد خوشبختانه هواپیما به سلامت به زمین بنشیند و مسافران آسیب جدی نبینند در صورتی که در چنین اتفاقاتی اگر خلبان مهارت نداشته باشد ممکن است شدت سانحه افزایش یابد.

گفته میشود که محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام از مسافران این پرواز بوده است.